V čem jsou ženy lepší než muži?

Ženy předčí muže v mnoha oblastech, ať je to řízení auta, slovní zásoba a komunikace. Zde je alespoň výčet šesti věcí, v čemž ženy vynikají a na rozdíl od mužů lépe ovládají.

  1. Zdravá strava – ženy jedí mnohem více ovoce a zeleniny než muži. Rajčata, okurky, cukety, saláty, papriky jim chutnají více. Je prokázáno, že muži jedí zeleninu a ovoce nebo zdravě většinou v případě, že jim jídelníček určuje žena. Jinak u nich vítězí klobásy, uzené maso a podobné pokrmy.
  2. Bezpečnější jízda – ač možná některé nevěří, ano, ženy muže překonaly i v řízení automobilů. K těmto závěrům dospěl jeden evropský autoklub. Dle průzkumu vyplynulo, že muži mají za následek dvě třetiny dopravních nehod, kdežto ženy zaviní jen třetinu. Pravdou je, že ženy jezdí opatrněji, méně rychle a zbytečně neriskují. Kdežto muži se rádi předvádí a hrajou na machry, jak to za volantem natřou jiným řidičům.
  3. Jemný čichženy vnímají různé pachy mnohem intenzivněji než muži, jelikož mají citlivější nos. Vědci se domnívají, že to může být vlivem evoluce. Toho však musíte ženy využít a chtít od svého partnera místo laciné voňavky, která nejde skoro vůbec cítit 🙂 intenzivní parfém, např. Chanel 🙂
  4. Ženy zvládají dělat více věci najednou – Ženy opravdu zvládají žehlit, u toho vařit, dívat se na televizi a ještě okřikovat děti, když zlobí. Zatímco muž pracně vyměnuje žárovku, která nesvítí, ještě mu u toho musíte asistovat, ale ani za nic mluvit, protože se přeci musí soustředit.
  5. Lepší vyjadřovací schopnosti – ženy jsou jistě mnohem ukecanější, vedou dlouhé diskuze, píšou si deníky a klábosí hodiny po telefonu nebo napíšou spousty smsek. V tom muže každopádně předčí. Většinu problémů se ženy snaží řešit rozhovory a jsou mistryně mluvení. Pro ženy je vždy důležité promluvit si o daném problému.
  6. Finanční gramotnost – Ač se může jevit, že většina prestižních firem vedou muži, na světových burzách je převaha mužského pohlaví, ženy jsou úspěšnějšími investorkami. Výnosy žen jsou v průměru o 1,4 procenta vyšší, než jakých dosahují pánové.