Nákupem investičního zlata chybu neuděláte

Pokud po večerech přemýšlíte, jak si přijít k lepším penězům, a zároveň máte i nějaké finance bokem, můžete zkusit investování. Nejedná se o nic složitého. Důležité je dané komoditě rozumět. Proto se alespoň začátečníkům doporučuje zkusit drahé kovy typu zlato.

Trpělivost růže přináší

Brát zlato pouze jako hezký lesklý kov je velká chyba. Stále se samozřejmě ve velkém používá ve zlatnictví, nicméně má i jiné, daleko větší využití, a sice v elektroprůmyslu. Žlutý kov je díky svým vlastnostem takřka dokonalý vodič elektrické energie, a proto je tak poptávaný.

To je z hlediska investora zároveň dobrá i špatná zpráva. Dobrá v tom smyslu, že je skoro nemožné dostat se na nulu, na druhou stranu se na něm někdy špatně vydělává. Ve světě financí se jedná o jednu z mála jistot. Pro začátečníky by však právě proto mělo jít o volbu číslo jedna. I při špatných rozhodnutích se totiž nemusíte obávat toho, že o veškerou vloženou částku přijdete.

Investiční zlato se pochopitelně dá výhodně prodat, ovšem většinou hlavně během ekonomické krize, což může být někdy frustrující, jelikož ty zde nejsou každý druhý týden. Cena zlata však může narůst i z důvodu omezení těžby. Takovéto události mají obvykle na triku ekologičtí aktivisté, hurikány, povodně, případně krachující těžební společnosti.

Důležité je nenechat si takovéto příležitosti uniknout, což mimo jiné znamená každý den hlídat burzu a číhat na správný okamžik k prodeji. Ten dříve či později jistě přijde.

Nakupujte u nás

Investiční mince jsou obvykle tuzemské výrobky, nicméně slitky jsou nejčastěji švýcarské provenience. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.