Moderní časomíra vhodná také pro sportovce

Koupi tradičních natahovacích hodinek si dnes mnoho potenciálních zájemců dobře promyslí. Stále sice existuje bezpočet lidí, jež nedají na klasiku dopustit, avšak hlavně mladší generace touží přeci jen po něčem užitečnějším a modernějším, a sice po Smart hodinkách.

Mají celou řadu užitečných funkcí

Pryč jsou už doby, kdy hodinky ukazovaly jen čas. Dnešní nové stroje toho dokáží zobrazit daleko více. Třeba jen základní Smart hodinky, které můžete pořídit i za méně než tisícovku, třeba ve slevě, vám ukáží jak časomíru, tak i aktuální počasí. A když budete mít nastavené pravidelné měření tepu, pak získáte informace i o tom, jak rychle vám tluče srdce.

Novější modely už mají dokonce zabudovaný krokoměr, který se doporučuje mít neustále zapnutý. Takto snadno zjistíte, kolik jste toho během dne ušli. Vzhledem k tomu, že valná část západního obyvatelstva většinu času tráví u počítače, případně před televizí, jedná se o jednu z nejužitečnějších funkcí, které lze na hodinkách mít.

Lékaři doporučují, pokud jinak nesportujete, ujít během dne alespoň deset tisíc kroků, a právě takto si můžete ověřit, zdali jste svého cíle dosáhli či nikoliv.

Různé verze

Existují samozřejmě různé verze chytré časomíry. Standardně se dají koupit nejen pánské, ale také dámské Smart hodinky a rovněž i univerzální verze, které padnou na každou ruku. Hodně záleží na značce. Některé firmy při designování hodinek pohlaví vůbec neberou v potaz a tyto produkty rozlišují hlavně barevně.

Chytré hodinky dotykové však nejsou jedinou možnou moderní časomírou. Ještě existují mnohdy o dost levnější fit náramky, jež sice nedokáží tolik, co nejmodernější hodinky, na druhou stranu pro běžného uživatele jsou často díky přijatelnější ceně lepší volbou.

Rovněž ty totiž většinou disponují krokoměrem a s vhodnou aplikací jde s jejich pomocí sporadicky ovládat i mobilní telefon, třeba focení.