Vyberte vůni svému bytu

Vůně, která protkává náš domov, je zapamatovatelnou stopou nejen pro nás, ale i pro naše návštěvy. Však si jistě vybavujete, jak to vonělo u kamarádů, když jste k nim přišli na návštěvu. Jak voněla babiččina kuchyně. Zkrátka každý interiér, byt, dům má svou specifickou vůni. Příjemné interiérové aroma může navíc navodit tu správnou pohodu či odbourat stres. Dnes lze provonět bydlení různými způsoby.

Aroma svíčky

Jistě znáte vonné svíčky, které se nabízí v mnoha provedeních. Mohou být miniaturní, jež jsou k dostání jako čajové verze. Také se prodávají klasické, dlouhé s aroma nádechem. Nejčastější jsou však svíčky s vůní ve sklence. Vosk je jednoduše nalitý v nádobce, v ní je knot, který stačí zapálit a roztékající se náplň pomalu začne vylučovat vonné esence. Můžete si pořídit kořeněnou vůni pro smyslný večer, svěží aroma pro uvolnění nebo něco specifického, když si naplníte vanu.

Vonná svíčka s dřevěným knotem

Pak je tu vonná svíčka s dřevěným knotem. Proč dřevěný? Jeho kouzlo spočívá v tom, že při hoření lehce praská, a tím tak navodí romantickou atmosféru, jako byste byli u krbu. Navíc krásně provoní váš domov vůní, přesně takovou, jakou milujete. Může to být opět specifická vůně, prodávají se ale i vonné varianty imitující známé parfémy. Stačí vonnou svíčku dát na tepelně odolný povrch. Raději ji však nenechejte dohořet do úplného konce, protože pak je cítit spíš spáleně.

Vonný vosk místo oleje

Z nádherných vůní aroma vosků si bezpochyby vybere každý

V podstatě lepší obdobou aroma oleje je vonný vosk. Také se užívá v aromalampě. Je to snadné. Opět si vyberete vůni, jakou chcete. Zapálíte svíčku v aromalampě a do misky vložíte tuhý vosk. Ten se začne rozpouštět a tím do okolí uvolní esenciální oleje. Zůstane v kalíšku a voní ještě i nějaký čas poté, co svíčka dohoří. Běžně vydrží asi 20 hodin, když je zahříván svíčkou, pak jej jednoduše necháte ztuhnout a vyjmete.

Zajímají vás další aroma tipy? Mrkněte třeba sem a inspirujte se: https://www.extra.cz/milujete-vonne-svicky-oleje-a-tycinky-tohle-je-8-zajimavosti-ze-sveta-aromaterapie.