Máme doma prvňáka! Jak připravit dětský šatník?

Pokud se vaše dítě chystá poprvé do školy, je dobré už v srpnu začít nejen s nákupem aktovky, pastelek a sešitů, ale také s kontrolou dětského šatníku, aby vás v září nic nepřekvapilo. Když budete v tomto ohledu dokonale připravení, můžete se pak v prvních dnech a týdnech školní docházky plně zaměřit na potřeby vašeho dítěte, které bude procházet velmi náročným, ale i krásným obdobím svého života.

Zkontrolujte velikosti

V září začíná být po ránu mnohem chladněji než v létě, a proto je potřeba mít v zásobě dostatek mikin, svetrů, ale také kalhoty s dlouhými nohavicemi. Zkontrolujte proto chlapecké i dívčí oblečení dostatečně dopředu, jestli děti náhodou z některých kousků od jara nevyrostly. Při té příležitosti si taky ověřte, že oblečení není poničené, trvale znečištěné nebo plné děr. Určitě se nehodí, aby váš prvňáček chodil do školy ve starých sepraných kalhotách a potrhaném tričku.

Zeptejte se dětí, jak se v daných kouscích cítí

Až budete šatník na podzimní počasí skládat, zeptejte se i samotných dětí, v čem se cítí dobře a co jim naopak nevyhovuje. Zkuste pak oblečení pro chlapce i dívky vybírat a dokupovat podle jejich představ. Není nic nepříjemnějšího než jít do nového kolektivu v oblečení, v němž se necítíme dobře. Však to jistě sami znáte. Můžete například do obchodu vyrazit přímo s dětmi nebo si s nimi kousky prohlédnout online na stránkách některého z četných e-shopů.

Nezapomeňte na pohodlí

V neposlední řadě mějte na paměti pohodlí vašich dětí. Sedět celý den v lavici v úplných riflích rozhodně není nic, co by dětem bylo příjemné. Volte tedy kousky společensky přijatelné, ale zároveň pohodlné a volné. I chlapecké tepláky se dnes vyrábí v elegantním stylu, takže netlačí, ale splňují požadavky na vzhled. Dívky se jistě budou dobře cítit v pružných legínách a volných šatech.