Co je sexy po sexu?

Po sexu již často nevěnujeme pozornost žádným něžnostem a po milování většinou nenásledují žádné dohry. To je však velkou a stejně tak nejčastější chybou, jak v partnerském tak milostném životě. Po milování totiž věnujeme jen malý prostor sobě samotným. Psychologové se však shodují, že milostná dohra prohlubí vztah. Názory na ideální sex se u mužů i žen liší. Ženy by rády něžné milování a romantiku, kdeždo mužům stačí rychlovka. Poté si pak zdřímne.

Aby to ve v sexuálním životě fungovalo, je třeba najít kompromis, který bude vyhovovat oběma. To, že na sex máme různý názor může mít vliv to, že orgasmus se sice děje u mužů i žen, avšak s rozdílem. U mužů narůstá sexuální křivka prudce až k vyvrcholení, po kterém prudce klesne. Zatímco u žen roste vzrušení pomaleji a stejně tak opadává. Proto dochází k nedorozumění. Muž by nejraději začal dělat něco jiného, nejlépe spal, žena však očekává pozornost.

Jak už bylo řečeno na dohru málo kdy dojde. Dle průzkumu vyplývá, že přibližně půl hodiny trvá předehra, 15 minut pak samotná soulož a milostná dohra nenásleduje vůbec. Dohra však může upevnit milostný vztah a mnohdy navodí chuť na další pokračování.

Jak se tedy PO chovat?

Setrvejte alespoň pár minut v něžném obětí a vychutnejte si krásné chvíle. Snažte se věnovat dohře stejně času jak předehře. Chvalte se nazvájem, pochvalu potřebují obě pohlaví. Věřte si v intimní oblasti a buďte sebejistí. Doneste si do postele něco dobrého na zub, vaše oblíbené pití, pusťte si hudbu či film. Uvidíte, že se vám oběma bude líbit, když spolu zůstanete jen tak ležet a vychutnáte si tuto příjemnou atmosféru.

Je však třeba počítat s tím, že váš partner si přeci jen nevydrží povídat dlouho a bude chtít nejspíše spát. Proto i vy udělejte kompromis a umožněte mu to. On byl k vám přeci také tolerantní a neotočil se hned na bok.