Zvyšte si komfort na své zahradě

Zahrada dnes ve většině případů neplní funkci, jak tomu bylo doposud a není pouze užitkovou zahradou na pěstování ovoce a zeleniny. Zahrada nyní poskytuje prostor pro trávení volného času a je místem zábavy pro celou rodinu. Jak si tedy chvilky na zahradě, co nejvíce zpříjemnit a užívat si naplno teplých i těch méně teplých dnů?

Maximalizujte užitek svého bazénu

Dnes už najdeme na mnoha zahradách bazén. Slouží nejen dětem, ale i dospělým. Jenže vzhledem k tomu, že klimatické podmínky nejsou během léta vždy úplně ideální, koupání si moc neužijeme. Pouze tehdy, kdy svítí sluníčko, je teplo a teplá je také voda. Využijte však svůj bazén, jak jen to jde a pořiďte si zastřešení bazénu. Zastřešení bazénů představuje řešení, díky němuž si můžete prodloužit koupací sezónu až na šest měsíců v roce. Navíc vám zastřešení bude ohřívat vodu v bazénu a i když zrovna nebudou ty největší tropy, vy si bude hovět v teploučké vodě. Nebudete muset tolik vodu ošetřovat, protože se do ní nedostane žádné listí, hmyz apod. Dokonce jsou ke konci sezóny na zastřešení bazénů akce. Vy si jej tedy můžete pořídit za výhodné ceny a značně ušetřit.

Posezení pod pergolou

Ke zvýšení komfortu na vaší zahradě každopádně přispěje také pergola. Využití pergoly je zcela jasné. Slouží k posezení s rodinou a přáteli, ke grilování, k odpočinku a zároveň jsou okrasným prvkem vaší zahrady. Velice pěkně vypadají pergoly dřevěné, osázené okrasnými popínavými rostlinami.

Pěstování rostlin i zimě

Která žena by neměla ráda květiny! Nádherně voní a hrají všemi barvami. Mezi námi se najdou i takové, které si je s oblibou pěstují doma. Je i vaším koníčkem starost o okrasnou zahradu? Těšíte se, když si můžete na svou zahrádku zasadit nový stromeček nebo rostlinku? Milujete jaro a léto, protože právě v těchto obdobích je venku nejkrásněji? Všechno kvete a zelenou barvu lze vidět odevšud. Jenže, na podzim a v zimě je všemu jinak. Abyste se mohla oddávat svému koníčku po celý rok, pořiďte si zimní zahradu. Zimní zahrady zvýší komfort vašeho bydlení a přinesou vám kousek zahrady přímo do domácnosti. Můžete ji osázet i tropickými rostlinami, umístit zde pohodlnou sedací soupravu či moderní ratanový nábytek a vytvořit tak prostor pro to, co máte rády. Pokud potřebujete inspiraci, můžete nahlédnout na internet na fotogalerie zimních zahrad. Určitě se pokocháte krásnými zimními zahradami a už se můžete začít těšit na tu vaši.

Zdroj fotografie: www.dagstav.cz