Zaměřeno na ložní povlečení – trendy, nové materiály a užitečné rady

nahled-povleceniV ložnici a zejména v posteli bychom se měli cítit příjemně a spokojeně. Pohodlí nám poskytuje nejen samotná postel a matrace, ale rovněž polštář, peřina a povlečení.  Ač se to může zdát jako nedůležité, povlečení tedy hraje v posteli významnou roli.

Jaké vzory a barvy povlečení jsou trendy?

I ložní povlečení podléhá módním trendům, ačkoliv je podstatné to, aby se vám jednoduše líbilo. Jedině takto se v posteli budete cítit dobře. Pokud vás zajímá, co je v letošním roce IN, pak to jsou nestárnoucí květinové vzory, pruhy, kostky, geometrické tvary a ornamenty.

5119-bavlnene-povleceni-ruze

7243-povleceni-mikroflanel-alice-cervena

V nabídkách výrobců povlečení se v hojné míře objevují motivy měst, zvířat, vesmíru a přírody obecně.

5769-bavlnene-povleceni-new-york-socha-svobody

5125-bavlnene-povleceni-luna

Velkým trendem jsou elegantní černobílé dezény, které snadno zkombinujete s decentními i barevnými prostěradly.

5197-bavlnene-povleceni-na-dve-luzka-ilona-duo-cerna

6493-bavlnene-povleceni-arogant-cerna

Jaký materiál je novinkou?

U výběru povlečení bychom se neměli soustředit pouze na barevné provedení a vzor, ale také materiál.  V současné době najdeme na trhu řadu materiálů. Nestárnoucí klasikou je bavlněné povlečení. Materiál je jemný, měkký a zároveň splývavý. Vysoký komfort zaručuje saténové povlečení. Oblíbenost, zejména proto, že se nemusí žehlit, si získalo nemačkavé krepové povlečení. Hřejivost a měkkost nabízí flanelové povlečení nebo mikroflanel či mikroplyš.

Mikroflanelové povlečení, které se nazývá také mikroplyšové či povlečení z mikrovlákna, je novinkou posledních let. Jakmile jej zkusíte, ihned se přenesete do dětských let a vybavíte si hebkost vašich plyšových mazlíčků. Přesně takové totiž toto povlečení je. Je ideální pro zimomřivce a potěší vás i fakt, že se nemusí žehlit.

Velký comeback hlásí damaškové povlečení. Luxusní vzhled, velmi dobré užitné vlastnosti, tradice, ale i nové technologie úpravy. To jsou důvody, proč je damaškové povlečení letošním hitem. Damašek je savý, prodyšný, příjemný na omak, v zimě hřeje a v létě chladí. Znovu objevte jeho krásu.

Náš tip: Především české povlečení je dobrou volbou, neboť jej jednoduše nebudete muset po pár vypráních vyhodit. České povlečení se vyrábí z vysoce kvalitních materiálů, jež neztrácí svou barvu, tvar, vlastnosti a životnost látky.

Jak často měnit ložní povlečení?

Jak jste na tom s převlékáním ložního prádla? Věděli jste, že byste měli postel převlékat každý týden? Dle zdravotníků je to ideální interval. Podle průzkumů jsme na tom ale naprosto odlišně. Někteří ložní prádlo nemění ani jednou za měsíc.

Nutnost převlékání postele a její dobrá hygiena rozhodně nesouvisí pouze s tím, že vyprané povlečení krásně voní. Je třeba si uvědomit, že v posteli strávíme třetinu svého života. Tento fakt se odráží na skutečnosti, že v posteli zůstává poměrně dost biologického odpadu. Tělo vylučuje jednak pot, maz a další tělní sekrety, nehledě na to, že naše tělo odloučí až miliony kožních buněk každý den. Velká část se odloupne během spánku a toto vše zůstává v posteli. To je doslova pastvou pro roztoče. Ti nejsou sami o sobě tak problémem, jako jejich výkaly. Obsahují silně dráždivé alergeny, které vdechujeme, nebo jsou vetřeny do kůže. Následkem toho se může u některých jedinců objevit astma, zánět dýchacího ústrojí, ekzémy a vyrážky.

Naše rada: Zásobte se dostatečným množstvím kvalitního ložního povlečení a převlékejte svou postel, alespoň 2krát měsíčně.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit