Inspirace do ložnice: Jaká prostěradla jsou trendy?

b20f5370Mnozí z nás se při zařizování bydlení zaměřují na každičký detail. V krásném a útulném interiéru se přeci jen žije daleko lépe. Domov a celkové zázemí má obrovský vliv na to, v jaké psychické pohodě se nacházíme. Dnes se zaměříme na ložnici a konkrétně na výběr prostěradla. Často totiž bývá podceňovanou součástí ložního prádlo, přitom je jeho funkce velmi důležitá. A jak už bylo řečeno i na maličkostech záleží.

Na co se zaměřit při výběru prostěradla?

Při nákupu vhodného povlečení do ložnice máme obvykle požadavky na hezký design, příjemný, kvalitní materiál a dlouhou životnost. Přesně tato kritéria bychom měli brát v potaz i v případě výběru prostěradla. Podstatnou roli hraje také gramáž. Čím vyšší je gramáž na 1m2, tím kvalitnější prostěradlo je, a tudíž nám déle vydrží.

Jaký materiál je nejvhodnější?

Na otázku, jaké prostěradlo je po materiálové stránce nejvhodnější, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží na našich preferencích, ale určitě si představíme, jaké jsou v současné době možnosti.

Vděčné froté prostěradlo

frote

Froté materiál asi není třeba představovat. Ač není na trhu žádnou novinkou, je velice vděčnou, kvalitní a oblíbenou stálicí. Froté prostěradla jsou ideálním řešením pro zimní období. Dokonale sají a hřejí, jsou prodyšná a mají vysokou savost.

Lehké jersey prostěradlo

jersey

Hojně využívanou variantou jsou jersey prostěradla. Tento lehký a jemný materiál oceníte především na jaře a v létě. 100% bavlna propůjčuje tomuto typu velmi dobré vlastnosti, jako jsou prodyšnost, absorpční schopnosti a pružnost.

Tradiční bavlněné prostěradlo

bavlna

Ten, kdo si potrpí na starou dobrou klasiku, může sáhnout po bavlněném prostěradle. Vyrábí se z příjemných a hebkých přízí ve vysoké hustotě. Jsou zárukou dlouhé životnosti.

Hypoalergenní bambusové prostěradlo

bambus

Není tomu tak dávno, kdy vstoupilo na trh bambusové vlákno.  Disponuje přidanou hodnotou v podobě eliminace nežádoucích bakterií, plísní, a dokonce i roztočů. Čím vyšší je poměr bambusové složky v látce, tím je prostěradlo vůči bakteriím odolnější. Bambus pojme dokonce až 4krát více vlhkosti než kvalitní bavlna.  Je zárukou dlouhé životnosti a kvality i při dlouhodobém používaní.

Měkoučké mikroflanelové prostěradlo

mikroflanel

Pro milovníky tepla jsou dobrou volbou mikroflanelová prostěradla. Mohou se pochlubit nejlepší termoregulační schopností. Nejvíce se hodí na zimu. Na dotek jsou téměř totožná s plyšovými hračkami. Velmi jemný a příjemný materiál na dotek si oblíbí dospělí i děti.

Která barva je trendy?

b25f5372

Co se týče designu, v současné době je k dostání obrovská škála barevných provedení. Paleta odstínů je natolik pestrá, že není problém sladit prostěradlo se stylem místnosti a především ložním povlečením. Barevné varianty navíc dají vyniknout kráse povlečení. Zažívají velký boom, ale velmi trendy jsou i neutrální tóny. Nikdy nic nezkazíme bílým prostěradlem, které působí čistým dojmem. Velmi vděčné jsou odstíny šedé, hnědé, béžové. Vůbec se nemusíme bát ani tmavých barev. Luxusně vypadá třeba takové černé prostěradlo, které dodá ložnici notnou dávku elegance, modernosti, ale i tajemna.

Jakému prostěradlu dáváte přednost vy?

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit