Zahajte letní prázdniny s novými vlasy. Co pofrčí?

Léto je v plném proudu a jen pár dní zbývá do završení letních prázdnin. Často právě v tomto období máme chuť podstoupit nějaké změny na svém zevnějšku. I vy nyní přemýšlíte, že na léto podstoupíte nějaký ten zkrášlovací proces? Úplně nejjednodušší a nejméně náročnou metodou změny image je nový účes, ať už barva nebo střih. Pakliže se nebojíte experimentů a už se vám okoukaly vaše stávající vlasy, podívejte se, jaké trendy ovládnou slunečnou a teplou sezónu.

Divoké barvy letošního léta

Barvou roku 2019 byla zvolena sytě korálová, která je pro léto jako stvořená. Tento odstín se prolíná i do vlasových trendů a představuje příjemné zpestření. Na své si přijdete v případě, že vás láka zrzavá, oranžová, pastelově růžová nebo jahodová blond. V případě růžových tónů je potřeba počítat s tím, že je nutné vlasy nejdříve odbarvit na co nejsvětlejší blond, aby bylo docíleno správného efektu. Každé dobré kadeřnictví tento proces zvládne, aniž by byly vaše vlásky poškozené zesvětlováním.

Tyto korálové tóny působí velmi mladistvě a zaručeně díky nim uberete pár let. Je však potřeba počítat s tím, že se jedná o odstíny, které postupným mytím ztrácejí svou intenzitu. Nicméně i to může být výhodou, protože vaše vlasy budou stále nové a nové.

Přirozené barvy letošního léta

Pokud jsou pro vás divoké korálové tóny příliš výrazné, nevadí. Už nějaký ten čas převládá trend přirozeně vypadajících vlasů. Proto pro vás může být zajímavá tato cesta. Mezi jemnými melíry si jistě vyberete. „Hnědá se světlejšími záblesky působí velmi přírodně. Vlasy jsou v délkách projasněné proužky, a to jen o trochu světlejšími, než je přirozený odstín. Pramínky děláme co nejtenčí, čímž se podpoří naturální vzhled. Opticky dodají vlasům objem, takže účes bude působit hustší. A protože není cílem odbarvit vlasy zcela do blond, nepředstavuje toto barvení pro vaše vlasy téměř žádnou zátěž,“ vysvětlila kadeřnice z kadeřnictví Praha Beauty Shape.

Velmi přirozenou kombinací je rovněž styl bronde. Tedy ani hnědá, ani blonďatá (brown + blonde). Letos jsou v kurzu teplé tóny v podání medové bronde. „Celou hlavu promelírujeme tak, že hnědá přechází v blond a naopak. Jde o to získat dokonalý poměr barev, z nichž nelze říci, zda se jedná o blond nebo hnědou,“ sdělila kadeřnice.

Ombré pro tmavovlásky

Třetí tip navazuje na předchozí. Stále je v kurzu barvení ve stylu ombré, i když se přece jen něco změnilo. Pakliže patříte mezi tmavovlásky, můžete podstoupit změnu v tomto duchu. Přechod by měl být co nejplynulejší, z tmavé do světlejší, s tím, že by nemělo být patrné, že se jedná o barvu, ale přirozené zesvětlení působením sluníčka.

Účesy na léto 2019

Nevíte, jaký účes si vytvořit? Máme pro vás dva jednoduché tipy. To, že se neztrácí trend jemných vln, je jistě dobrou zprávou. Vytvořte si pomocí kulmy, loknovačky nebo žehličky vlny, které poté rozčešte, aby působily přirozeně. Pokud to nezvládnete sami, navštivte kadeřnictví, kde vám účes nejen vytvoří, ale poradí, jak na to.

A co k vodě? Drdol! Je ideálním účesem k moři nebo k bazénu, navíc působí ležérně, takže si jej klidně udělejte i na večer. Některé z vás mohou mít pocit, že vám nesluší, ale pokud si po obou stranám obličeje vlasy vytáhnete, bude výsledek perfektní. Stačí pár pramínků rozpustit a uvidíte, jak vám bude drdol slušet.