Mezonitě – nový trend v anti-aging estetické medicíně. Omládněte bez bolesti!

Zhruba od pětadvaceti začíná přibývat vrásek a obličej se postupně nebezpečně svažuje k zemi. Z počátku je tento proces pomalý a málo patrný, po třicítce je viditelný více a po čtyřicítce ani nemluvě. Stárnutí si nelze nevšimnout. Vše je samozřejmě individuální, nicméně čas zastavit nelze.

Vrásky a povislá kůže se tvoří úbytkem kolagenu. Kolagenová vlákna v pokožce v průběhu let ochabují a povolují se. Jedná se o proces, jež chtějí snad všechny dámy zpomalit nejrůznějšími krémy, masážemi, dalšími kosmetickými přípravky a třeba také méně invazivním liftingem. Mezi trendovou a revoluční novinku v rámci anti-aging estetické medicíny se v současně době řadí mezonitě.

Co metoda mezonití obnáší?

Klasický lifting, při kterém dochází k zásahům skalpelem do tváře, je už poměrně passé. Trend korektivní dermatologie se ubírá směrem miniinvazivních zákroků. Takové jsou mezonitě. Nabízí 3D lifting bez použití skalpelu a bez bolesti. Jedná se o metodu velice účinnou a trvalou, neboť jsou do tváře aplikovány vstřebatelné mezonitě, které obnovují kolagen v pokožce. Vytvoří jakousi kolagenovou síť zpevňující jak pokožku, tak kontury obličeje.

„Do pleti zasahujeme pouze drobnými vpichy, které se velice rychle zahojí bez jizviček, a i ty provádíme v lokální anestezii. Aplikace je téměř bezbolestná a trvá jen půl hodiny. Vpichy do obličeje zavedeme nitky tak, abychom vytvořili kolagenovou síť. Ta kopíruje směr, ve kterém potřebujeme pleť napnout. Mezonitě jsou tvořené dioxanonem. Také se používají nitě z polydioxanonu obalené kyselinou hyaluronovou. Jedná se o vstřebatelný materiál, jež se běžně používá k šití kůže. To znamená, že se nitky postupně v pleti rozpadnou, ale kolagenová vlákna zůstávají. Smyslem je to, že kolem dochází k tvorbě nového kolagenu a cílem je zavést do pleti tolik nitek, aby se jej tvořilo co nejvíce,“ vysvětlila dermatoložka kliniky estetické medicíny bsclinic.cz.

Jak vám mohou mezonitě pomoci?

Přínosy ošetření jsou naprosto skvělé. Je vhodná na povislou tvář, ochablé svaly a tukovou tkáň v dolní části obličeje. Obecně slouží ke zpevnění pokožky tváře, krku i dekoltu. Po aplikaci dochází ke zpevnění všech partií obličeje, vypnou se jemné vrásky kolem úst, očí i ústních koutků. Tvorba kolagenu se obnoví, takže nedochází k tvorbě dalších vrásek. Tato metoda je vhodnou variantou v případě, že nefunguje botulotoxin.

Mezonitěmi mohou být ošetřeny tyto oblasti:

  • obličej,
  • krk,
  • dekolt,
  • podbradek,
  • tváře,
  • čelo.

Na jak dlouho díky mezonitím omládnete?

Po aplikaci mezonití bude vaše pokožka pružná, hladká, doslova vyhlazená. Výsledky jsou okamžité. Efekt vypnutí pokožky trvá 2–5 let.

V rámci kosmetické chirurgie jde o trendovou a oblíbenou metodu, která je velice cenově dostupná a efektivní. Je vhodná pro ženy i muže ve věku od 30 do 55 let, pokud je trápí povadající pokožka a první výraznější vrásky. Omládněte pomocí mezonití až o 15 let i vy! Snadno, rychle, bezbolestně, trvale a účinně.