Díky kávě krásnější. Použijte ji na vlasy, pleť a zatočte s celulitidou

Dát si po ránu, odpoledne či kdykoliv během dne dobrý šálek kávy je rituálem, bez kterého se mnozí z nás neobejdou. I vy pociťujete při popíjení kávy blažené pocity? Nejen kvůli kofeinu, ale i proto, že je to taková chvilka jen a jen pro vás? Káva nás dokáže opravdu nabudit a dodat energii, ale věděla jste, že ji můžete použít i k jiným, zkrášlovacím účelům? Využijte sílu kofeinu a získejte krásnější pokožku, pleť i vlasy.

Na celulitidu

Celulitida je strašákem mnohých žen, a to i velmi štíhlých. Jde o špatné rozložení tuků na těle, o čemž jste možná už slyšela. Abyste se nevzhledné pomerančové kůže zbavila, je potřeba pravidelně cvičit. Ale i to mnohdy nestačí. Možná však nevíte, že právě v boji s celulitidou vám může pomoci káva. Ve spojení se skořicí je velmi účinná. Smíchejte nejlépe mletou kávu (může být i rozpustná), skořici a kokosový, případně olivový olej. Zkuste si nejlépe denně udělat pár minutek čas po osprchování a promasírujte postižené oblasti vámi vytvořenou směsí.

Díky kofeinu se prokrví lymfatický systém a skořice se proti pomerančové kůži používá už snad od nepaměti. Při pravidelných masážích uvidíte výsledky už po několika týdnech. Určitě vyzkoušejte!

Pro růst vlasů

Po dlouhých vlasech touží ne jedna žena. I vy si přejete mít delší kštici, ale vlasy vám ne a ne narůst do požadované délky? Existuje spousta přírodních složek, jež používaly už naše babičky k péči o vlasy, jako jsou kopřiva, heřmánek, březová voda či hořčičné semínko. V současné době se hojně využívá i kokosový olej. A co káva? Také v tomto případě vám může pomoci kofein. Je totiž účinným stimulantem vlasů a osvědčil se v kombinaci s masáží krouživými pohyby. Vyrobte si pastu z rozpustné kávy a vašeho balzámu. Touto směsí si vlasy promasírujte a nechejte působit pár minut. Káva a masáž posílá vlasové folikuly a uvidíte, že vám poté vlasy porostou mnohem rychleji.

Na tmavé kruhy pod očima

Káva vám pomůže i na další nevzhledný neduh, jakým jsou tmavé kruhy pod očima. Váčky a kruhy pod očima vytváří dojem, že jste starší a pleť působí unaveným dojmem. Jedním z nejúčinnějších metod je přiložit na víčka nachlazené lžíce, či právě kávovou sedlinu. Lógr je na kruhy pod očima nejlepší. Aplikujte si jej pár minut na oční víčka či pod oči a měla byste pocítit rozdíl.

Pro svěží a kvalitnější pleť

I kávová maska má blahodárné účinky na vaši pleť, krk i dekolt. Po ní budete mít pleť kvalitnější a bude působit svěže. Taková maska vás probere třeba po náročném dni či ihned po ránu. A jak si ji vyrobit? Snadno. Smíchejte lžíci mleté kávy se lžící bílého jogurtu, tedy v poměru 1:1. Tuhle směs naneste na obličej, krk i dekolt, nechejte působit přibližně 5 minut a opláchněte vlažnou vodou. Maska nejvíce vynikne na mastné pleti, jež je plná zarudlých pupínků.

Z lógru si můžete vytvořit také velice účinný peeling. Kávu není třeba s ničím míchat, aplikujte mokrý lógr na vyčištěnou pleť a krouživými pohyby se zbavte odumřelých buněk. Ihned po peelingu ucítíte, jak máte tvář hladší, vypnutou, zkrátka krásnější.