Wellness pobyt: relaxace, příjemné prostředí, gurmánské zážitky i zábava

Kdo by si čas od času nechtěl dopřát odpočinek, masáže, relaxační i zkrášlovací procedury, vybraná chutná jídla, a to vše v příjemném a moderním prostředí? Vítejte ve světě wellness, který vám může mnohé nabídnout. Máte-li možnost si vzít pár dní volna, jistě si díky wellness pobytu krásně odpočinete. A pokud máte mnoho povinností, i během víkendu se skvěle odreagujete.

Jsou wellness pobyty pro všechny?

V dnešní době se s wellness pobyty doslova roztrhal pytel, což je velkým plusem z toho důvodu, že je možné si vybrat relaxační pobyt na míru. Wellness hotely obvykle nabízí nejrůznější balíčky podle programů, i podle toho, komu je pobyt určen, které se cenově vyplatí více. Podle programů se jedná např. o regenerační wellness pobyt, antistresový wellness pobyt, zkrášlovací víkend, medový víkend, čokoládový wellness pobyt apod. Velice oblíbené jsou pak wellness pobyty zaměřené na seniory, na páry, na ženy, na muže či rodinné wellness pobyty. Každý balíček pak obsahuje příslušné a odlišné procedury. Těmi mohou být třeba masáže, bylinkové perličkové koupele, africké xylopové koupele, parafinové či rašelinové zábaly, kryoterapie, medové masky a mnohé další procedury, které lze čerpat v závislosti na tom, co zrovna vámi vybraný hotel bude nabízet. K tomu si můžete užít např. pobyt v solné jeskyni nebo na sluneční louce. Samozřejmostí často bývá vstup do vyhřívaného vnitřního bazénu, vířivé vany a různých saun, ať už finské, parní nebo třeba infrasauny. A pokud potřebujete i pohyb, některé hotely jsou vybaveny posilovnou, fitness či jinými sportovními zařízeními.

Co můžete od wellness pobytu očekávat?

Pokud jste nikdy na wellness nebyla, možná si neumíte zcela představit, jak takový pobyt probíhá. Často trvá délka pobytu tři dny (dvě noci) a jedná se o tzv. víkendový či prodloužený víkend, ač jej můžete čerpat i během pracovních dnů. Je tedy na vás, které dny pro svůj pobyt využijete. Pakliže si chcete užít více dní volna a relaxace, je možné objednat i delší pobyt. V ceně bývá ubytování v hotelovém pokoji i se snídaní, případně večeří. Stravu lze rovněž podle libosti objednat. Mnohé hotely dbají na to, aby svým hostům připravili opravdové gurmánské zážitky. Během pobytu si můžete užívat všech hotelových služeb. Když si zamluvíte wellness balíček, budete mít určité procedury a služby zahrnuty v ceně. Jiné lze dokoupit.

Kam na wellness pobyt?

Už bylo řečeno, že na wellness pobyty se dnes zaměřují mnohé hotely napříč celou ČR. Širokou nabídku wellness procedur naleznete zejména v lázeňských a horských oblastech. Velice krásnou horskou a příjemnou lokalitou je Karlova Studánka v Jeseníkách. Tyto lázně se nachází v přírodní chráněné krajinné oblasti a je zde nejčistší vzduch v celé střední Evropě. Oblíbené jsou i Františkovy Lázně, známé lázeňské město, kde najdete relax i klid. Přírodní léčivé zdroje a prameny přispějí k tomu, že si zde pobyt určitě užijete. V Mariánských Lázních můžeme využít jak procedury léčebné, wellness, inhalační, ale i hydroterapeutické a cvičební. Moderní ubytování a wellness najdete také v Teplicích nad Bečvou. Lázně patří k nejstarším na Moravě. Disponují unikátním přírodním léčivým zdrojem, který představuje alkalická zemitá kyselka. Používá se ke koupelím, které zde můžete absolvovat.

Existuje ještě celá řada jiných lokalit, kde si můžete užít wellness pobyt. Výše vyjmenované oblasti slouží pouze pro inspiraci, stejně tak zmíněné procedury. Každý kdo by rád prožil pár dní volna a touží po odpočinku si určitě vybere ten pravý wellness pobyt s takovou náplní, která bude určena na cílenou regeneraci právě vaší osoby. Zaručeně si však užijete pobyt ve wellness hotelu plnými doušky.

Na ilustračním fotu: Hotel Augustiniánský Dům **** – Luhačovice