Dolní Morava – moderní lyžařské středisko

Zima se pomalu, ale jistě blíží. Mnozí z nás se na toto chladné období netěší, ale i zima má své kouzlo a nabízí nejrůznější zimní radovánky. Pokud si chcete zpříjemnit chladnější večery, můžete začít s plánováním zimní dovolené. Zasněžené hory čerstvě napadaným sněhem, horký čaj nebo grog, často i sluníčko a večer kupříkladu sauna či masáž? Kdo by nechtěl takové dny prožít?! Ideální, doslova ty nejlepší, podmínky pro vaši zimní dovolenou vám může nabídnout nové moderní středisko na Dolní Moravě, které se nachází pod vrcholem Králického Sněžníku. Toto horské středisko zahajuje letošní sezónu ji 14.12, a to ve velkém stylu na Grand Openingu. Pokud vás láká tato akce, která bude doprovázena bohatým programem, poznamenejte si toto datum do svého diáře a vyřažte se bavit.

Zábava pro všechny věkové kategorie

Zimní radovánky si může užít kdokoli z vás, a je zcela jedno, zda vyrazíte s dětmi, velkou rodinou, v páru nebo kamarády! Na Dolní Moravě vám může jedinečnou zábavu poskytnout kupříkladu sáňkařská dráha. Netradiční zážitek z nočního sáňkování na osvětlené dráze, která je dlouhá 2,5 km, vás dokonale pobaví. Tato skvělá zábava plná adrenalinu vede po zasněžených lesních cestách, takže můžete zároveň obdivovat i krásnou horskou krajinu. Další atrakcí je bobová dráha, která je jednou z nejdelších v České republice. Jedná se o nejmodernější typ bezpečné bobové dráhy, užít si můžete množství zatáček, 360stupňové otočky i terénní zlomy ve výšce až 6 metrů. Na tuto bobovou dráhu můžete vyrazit i v noci, neboť je osvětlená. Jestliže je na vás takový typ zážitků příliš silnou kávou a raději dáváte přednost kochání se přírodou, možná si rádi zaběžkujete. V okolí Králického Sněžníku je upravováno přibližně 50 km běžecských stop. Pokud se vašim dětem běžkovat nechce, můžou strávit zábavnější chvíle v dětském ski parku, kde se mimo pořádné zábavy mohou zlepšit také v lyžování.

Nejdelší bobová dráha v České republice

Jedinečné vyžití pro rodiny s dětmi

Celá rodina si může užít lyžování v perfektních zimních podmínkách

Horské středisko Dolní Morava je zaměřeno zejména na rodiny s dětmi, a z toho důvodu nabízí hravou formu výuky lyžování, disponuje moderními didaktickými pomůckami a jen těmi nejkvalifikovanějšími instruktory. Díky tomu mohou dělat ohromné pokroky, aniž by měly pocit, že se musely něco učit. Zatímco se budou vaše děti učit lyžovat ve ski parku s instruktorem, případně je ponecháte v hotelu, kde je pro ně připraven animační program, vy můžete lyžovat nebo jezdit na snowboardu. I samotný areál dětského Ski parku nabízí jen hlídání. Je vybaven dětským miniklubem a ohřívárnou.

Dětský Skipark pro ty nejmenší

Sjezdovky

Dolní Morava nabízí ideální podmínky pro lyžování a snowboarding. V areálu se totiž nachází 5 sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Všichni příznivci carvingového lyžování si vychutnají velkou libůstku – sjedzdovku U Slona. Disponuje unikátní šířkou 80 metrů a délkou 1200 metrů. Tato sjezdovka dokonce uspěla v hlasování čtenářů iDnes a získala titul o nejoblíbenější sjezdovku v Jeseníkách a Beskydech. Na sjezdovce si můžete i odpočinout. Nachází se zde 4 slunečná odpočinková místa s dřevěnými lehátky, ze kterých uvidíte krásný výhled do okolí a můžete si na nich chvíli odpočinout od lyžování.

Pohled na jednu ze sjezdovek a lanovku u hotelu Vista - seshora
Pohled na sjezdovku zespodu

Ubytování na Dolní Moravě

Jistě se shodneme na tom, že taková zimní dovolená může být pořádně fyzicky náročná. Proto se můžete ubytovat kupříkladu v luxusním Welness hotelu Vista. Ve chvílích volna o vás tady bude královsky postaráno. Výhodou je to, že hotel stojí ihned vedle jedné ze sjezdovek, takže jste v bezprostřední blízkosti. Hotel nabízí krásné moderně vybavené pokoje, výhledy a zejména bezkonkurenční wellness služby. Zde můžete nechat ulevit svým unaveným a promrzlým svalům, ať už v sauně, vyhříveném vnitřním bazénu nebo si dopřát masáž. Ubytování je k dispozici rovněž v chatě Slaměnka. Nově je rozšířena o restauraci a zastřešenou venkovní terasou. Aktivní den plný zážitků už nezbývá než zakončit vynikající večeří. Vysokou gastronomii si užijete v restauracích Podbělka nebo Vyhlídka.

Wellnes v hotelu Vista

Více informací o veškerých zimních aktivitách, ubytování, wellness službách a výhodné slevové kartě Resord Card, naleznete na webových stránkách tohoto zimního střediska: www.dolnimorava.cz.