Využijte výhod dovolené pro seniory 55+ a vyražte na Mar Menor

OLYMPUS DIGITAL CAMERABýt v pětapadesáti zařazen mezi seniory není zrovna příjemné a mnohých se to může dotknout, nicméně to má i své výhody. Zejména tehdy, kdy plánujete koupi dovolené a rozhodujete se kam vyjet. Existuje totiž dotační program 55+, který umožňuje pořídit zlevněnou dovolenou pro seniory a stále častěji se objevuje v nabídkách řady cestovních kanceláří. Pakliže i vy spadáte mezi věkovou kategorii 55+, neváhejte využít této výhodné dovolené a vyražte třeba na Mar Menor.

Dotace pro seniory

Zlevněné dovolené vychází z programu Evropské unie dotované španělskou, kyperskou a italskou vládou v rámci tzv. Europe Senior Turism (EST). Cílem je poskytnout seniorům levnější zájezdy do vybraných letovisek mimo hlavní turistickou sezónu. Dovolená pro seniory však probíhá ještě v době, kdy si i oni mohou užít dostatek sluníčka a koupání, a to tedy na jaře a na podzim. Tohoto programu se mohou samozřejmě účastnit osoby, které dosáhly věku 55 let, ale nejen ti. Osoba starší 55 let může být doprovázena jedním dalším cestujícím libovolného věku. A pakliže jste mladší 55 let, i vy se můžete takové dovolené zúčastnit za příplatek. Cestovní kanceláře nabízí levnější zájezdy do pečlivě vybraných oblastí Itálie, Kypru a Španělska a právě my bychom vám chtěli doporučit španělskou destinaci Mar Menor, kterou stojí za to navštívit.

Mar Menor ve Španělsku

Mar Menor se nachází v Murcii ve Španělsku na pobřeží Costa Cálida. Pobřeží je jako stvořené pro starší osoby, neboť vás čeká pozvolná písečná pláž, žádné vlny a rozbouřené moře, ale klidná hladina a malá hloubka. Moře vám dovolí brouzdat se vodou i daleko od břehu a potírat se můžete léčivým bahnem. Mar Menor znamená v překladu menší moře a určitě vás učaruje, navíc i léčí. Pro svůj vysoký obsah soli, minerálů a léčivého bahna je moře Mar Menor často nazýváno také španělským „Mrtvým mořem“. Bahno z laguny má léčivé účinky a pomáhá kupříkladu v léčbě mnoha kožních chorob, příznivě působí na revmatismus, artrózu a alergie.

Mar Menor nabízí ideální podmínky pro teplou mořskou lázeň.
Mar Menor nabízí ideální podmínky pro teplou mořskou lázeň.

I okolí Mar Menor vám nabízí mnohé krásy, takže ti z vás, co se nechtějí pouze válet u moře, si rovněž přijdou na své. Navštívit můžete přírodní parky v blízkém okolí – Salinas de San Pedro del Pinatar a Calblanque nebo architektonické dědictví nedalekého města Cartageny, které se řadí k nejstarším městům Španělska. V Murcii se koná také řada regionálních slavností naplněné chutí, vůní a temperamentem.

Přírodní park může být krásným cílem výletu
Přírodní park může být krásným cílem výletu.
Milovníci historie mohou navštívit město Cartagena
Milovníci historie mohou navštívit město Cartagena.

Ubytování je zajištěno ve čtyřhvězdičkovou hotelu Izán Cavanna 4*, kde je přímý přístup na pláž laguny Mar Menor a nachází se pouze 250 m od pláže Středozemního moře.

Ubytování v hotelu Izán Cavanna 4* poskytuje potřebný komfort
Ubytování v hotelu Izán Cavanna 4* poskytuje potřebný komfort

Nákup dovolené na Mar Menor

Zájezdy do Mar Menor pořádá kupříkladu cestovní kancelář Delfín travel, která pro své klienty pečlivě vybírá vhodné destinace. Tempo zájezdů je uzpůsobeno přesně klientele 55+ a u odbavení nikdy nechybí zaměstnanec CK Delfín travel. V místě pobytu můžete kdykoli využít nepřetržité péče kvalitních delegátů zaměřenou na potřeby klientů 55+. V rámci ceny zájezdu je navíc zdarma polodenní procházka s delegátem na ostrůvek Isla del Ciervo k léčivému bahnu, včetně kyblíku na léčivé bahno Mar Menoru a navštívíte také typické trhy ve vesnici Cabo de Palos s asistencí delegáta. Stačí navštívit webové stránky Delfín travel a vybrat si vhodný termín pobytu.