Vyspěte se do růžova na kvalitní matraci

Probouzíte se ráno jako polámaná? Bolí Vás záda nebo celé tělo a máte pocit, že jste si přes noc vůbec neodpočinula? Zřejmě spíte na nekvalitní matraci, která neodpovídá vaší tělesné konstrukci a neposkytuje dostatek komfortu. Abyste měla lepší pocit se spánku a nic vás nebolelo, pořiďte si zdravotní matraci a lamelový rošt. Při výběru matrace do vaší postele byste měla sledovat několik charakteristik matrací. Těmi jsou především materiál, rozměr a tuhost.

Matrace dle materiálů

Pokud se zaměříme na materiály, ze kterých se nyní matrace vyrábí, nabízí se vám pestrá škála matrací. Známé jsou pružinové nebo taštičkové matrace. U těchto matrací je možné stanovit různou tuhost a tvořit zóny. Jsou prodyšné, odolné vůči roztočům, plísním a bakteriím. Stejnou odolností se může pyšnit viscoelastická matrace, která je tvarově stálá, pevná a maximálně se přizpůsobí vašemu tělu. Oblíbené jsou taktéž sendvičové matrace, které se skládají z několika různých materiálů, a proto poskytují komplexní vlastnosti. Často jsou tvořeny měkčí a tvrdší stranou, tudíž je možné je otáčet dle toho, co vám více vyhovuje. Jsou vyrobeny obvykle s PUR pěny, studené pěny apod. O něco lepší antibakteriální vlastnosti, než matrace z PUR pěny, má matrace s bio-pěny. Je  také ohleduplná vůči životnímu prostředí. Relax a komfort poskytují matrace ze studené pěny, která reaguje na teplo. Přizpůsobuje se tělu dle tlaku a teploty. Novinku na trhu matrací tvoří gelové matrace. Gel má elastické vlastnosti a díky nim se krásně přizpůsobí tělu. Na gely je navíc poskytována doživotní záruka a vynikají skvělými hygienickými podmínkami. Patří mezi luxusní typy matrací, stejně jako latexové matrace. Ty mají až ortopedické vlastnosti, pouze však za použití lamelového roštu. Jejich životnost je dlouhodobá a měkkost stálá. U této matrace nedochází k žádným deformacím.

Matrace dle rozměrů

Při koupi  matrace je nutné soustředit se rovněž na rozměry. Nejprodávanější a nejrozšířenější jsou matrace 90×200. Pořídit je možné také matrace rozměrů 80×195, 90×190, 85×195, 90×200, 100×200, 160×200, 180×200. U některých matrací se dá požádat o individuální rozměr.

Matrace dle tuhosti

Důležitou vlastností vaší matrace by měla být tuhost. Zda potřebujete matraci tužší nebo spíše měkčí se odvíjí od vaší tělesné hmotnosti. Kdo váží více, potřebuje matraci tvrdší, kdo méně, vhodná je matrace měkčí.

Koupě té správné matrace

Obrovský výběr kvalitních matrací poskytuje e-shop www.davlen.cz. Společnost se zabývá prodejem matrací, lamelových roštů, postelí, anatomických polštářů. Naleznete zde taktéž kompletní sortiment řady Dormeo, tedy matrace Dormeo apod. Nabízené zdravotní matrace jsou určeny je každodennímu spaní. Seženete zde levné matrace, neboť jsou k dostání ve velice výhodných akcích. Navíc je mnoho zboží ve výprodejové akci. Výhodou je přehledně ucelený a seřazený sortiment a neustálá skladová zásoba. V případě objednání je vám zboží ihned expedováno a dostaneme k němu také dárek zdarma (doprava, polštář, prostěradlo). Objednejte si už nyní svou novou a kvalitní matraci prostřednictvím tohoto e-shopu či využijte možnost objednávky telefonicky. Jestliže nevíte, která matrace je vhodná právě pro vás, kontaktujte společnost Davlen.

Zdroj fotografie: davlen.cz