Jak připravit váš bazén na novou sezónu?

I když je teprve leden a venku je pořád zima, rychle toto období uteče a my se můžeme těšit na jaro.  S jarním obdobím přichází teplé počasí a je potřeba přichystat na novou sezónu bazén na vaší zahradě. Jestliže jste svůj bazén dobře zazimovali, bude příprava bazénu po zimě velice jednoduchá a rychlá. Dáme vám tedy pár dobrých rad a tipů, jak svůj bazén ošetřit a jak upravit vodu v bazénu, abyste ji měli připravenou ke koupání. Spolu se svým mužem zvládnete bazén zprovoznit raz dva.

Je třeba si uvědomit, že základem kvalitní a čisté vody v bazénu a samozřejmě i celková životnost bazénu je velkou měrou ovlivňována tím, jak se o bazén staráte. To zajistí důsledná péče a správná bazénová chemie. Nyní tedy přejdeme k tomu, jak bazén odzimovat.

Odzimování bazénu

Odzimování bazénu můžeme charakterizovat jako zprovoznění bazénu a úprava bazénové vody na novou sezónu. Tento proces je možné uskutečnit tehdy, kdy neklesají noční teploty pod bod mrazu a voda, kterou máte v bazénu, se udržuje mezi 10 a 15°. Nejprve přichází na řadu samotné očistění bazénu. Na stěny a povrch se aplikuje bazénová chemie, např. přípravek Azuro Clear Forte. Ten nechejte působit 10-15 minut a znečištěná místa setřete hadříkem či kartáčkem. Důkladně pak místa opláchněte vodou. Z vody a dna odstraňte nečistoty. Můžete použit síťku apod. Po očištění bazénu zapojte filtraci a solární ohřev vody. V této fázi je možné dopustit do bazénu vodu, až po okraj sběrače. Ponechejte 24 hodin puštěnou filtraci. Nyní je potřeba stabilizovat kvalitu vody.

Úprava kvality vody

Před použitím bazénu je potřeba upravit a stabilizovat kvalitu vody. Jedná se zejména o tvrdost a hodnotu pH. Obě hodnoty je možné zjistit pomocí příslušných testerů a za použití bazénové chemie dojde k jejich ustálení na správných hodnotách. Po zjištění výsledků, aplikujte do vody příslušné množství přípravku k úpravě tvrdosti vody a odstranění iontů železa a manganu. K tomuto účelu slouží  bazénová chemie Azuro Ca. Hodnotu pH změníte pomocí přípravku Azuro pH+ či Azuro pH-. Správná hodnota pH je důležitá zejména proto, aby dobře působila bazénová chemie, která se použije a zajistila se životnost bazénu. Samožřejmě taktéž přispívá k lepšímu pocitu z koupání.

Takto si bazén přichystáte na novou sezónu. Veškeré potřebné produkty bazénové chemie naleznete na www.mountfield.cz. Užívejte si koupání se svými dětmi a dopřejte si nádherný pocit ve vašem vlastním bazénu s čirou, čistou a nezávadnou vodou.