Kouzlo Vánoc a vánoční výzdoba

Před námi je druhá adventní neděle a již za pár dnů oslavíme Vánoce. Jsou to nejkrásnější svátky v roce, na které se těší hlavně děti. Vánoce začínají adventem, vždy čtyři týdny před Vánoci. Advent souvisí se zapalováním jedné svíce každou neděli. Až jsou zapáleny všechny čtyři svíčky, můžete se těšit na to, že jsou tady Vánoce.

Předvánoční čas je vhodný nejen na to, abychom nakupovali dárky a pekli cukroví, ale také na výzdobu našeho bytu a domu. Je velmi krásné vyzdobit si dům a byt nejrůznějšími vánočními ozdobami a dekoracemi. Tak je možné ještě více splynout s atmosférou Vánoc. Jestli chcete mít svůj byt vyzdoben vkusně, zvolte si pouze jednu dominantní barvu, max. dvě. Nemíchejte více různých barev dohromady. Velice k sobě ladí například červená se zlatou, fialová se stříbrnou, k oranžové se hodí stříbrná i zlatá. Nekombinujte třeba červenou s fialovou.

Trendem exteriérového zdobení jsou bezpochyby světýlka. Zvláště v zahraničí se takhle zdobí celé domy, u nás většinou nějaký stromeček na zahradě, balkón, okna apod. Klidně si můžete venku nazdobit živý stromeček ozdobami.

První výzdoba by se měla objevit právě první adventní neděli. V každé domácnosti by neměl chybět adventní věnec se čtyřmi svíčkami. Věnec však nemusí být zcela typický, tak jak si jej každý představí, tedy ve tvaru kruhu. Zvláště do moderním domácností se hodí adventní „věnec“ méně typických rozměrů, např. podélná dekorace s ozdobami a svíčkami, okrasný talířek apod. Taková ozdoba a zároveň symbol Vánoc do vašeho domu vdechne nejen atmosféru Vánoc, ale také vytvoří krásnou moderní dekoraci. Vánoční výzdobu je možné mít v kterýchkoliv barvách, dnes je moderní např. červená, modrá, žlutá, oranžová, zelená, zlatá, stříbrná nebo třeba fialová. Velmi originální je např. každá svíčka v jiné barvě. Samozřejmě tak, aby barvy k sobě ladily.

 

 

Vánoční výzdobu můžete také umístit na vstupní dveře vašeho domu, či bytu a to formou věnce nebo jiného tvaru. Už právě před vstupem ucítíte nádech Vánoc. Na Vánoce by na každém stolu neměl chybět vánoční svícen, který se zapálí u vánoční večeře.

Asi nejdůležitější výzdobu tvoří vánoční stromeček. Zde se také můžete pořádně vyřádit a nazdobit ho dle vlastní fantazie. Dnes je k dostání nespočet různých baněk, mašliček, zvonečků, hvězdiček a jiných ozdob. Těmi je možné vyzdobit i zbytek bytu, prostě tak, jak se vám to bude líbit. Vánoce jsou přece jen jednou v roce, a proto je třeba je pořádně oslavit a připravit si  kouzlo Vánoc právě výzdobou.