Vybíráme garážová vrata

Plánujete se svým manželem nákup garážových vrat pro svou garáž. Garáž je bezpochyby důležitou součásti domu, a proto není pořizování garážových vrat vůbec jednoduché. Určitě je dobré, když budete garážová vrata vybírat společně. Manžel bude na nákup pohlížet spíše technickým okem a vy jistě budete klást důraz na estetickou stránku. Garážová vrata by měla nejen splňovat ochrannou, izolační a bezpečnostní funkci, ale musí ladit s architektonickým pojetím domu, s okny, dveřmi apod. Pro která vrata se tedy rozhodnout?

Průzkum trhu, aneb dodavatel garážových vrat

Výrobou, prodejem a montáží se zabývá řada firem. Některé se soustředí na vlastní výrobu, disponují vlastními výrobními linkami a jsou schopny vyrobit garážová vrata na míru. Jiné v oblasti garážových vrat figurují jen jako distributoři. Pokud vám můžeme doporučit, vyberte si spíše společnost, která vám nabídne řešení ušité dle vašich požadavků. Vyjde vás navíc i cenově výhodněji. Při výběru dodavatelské firmy požádejte o nabídky a předběžnou kalkulaci.

Ještě před výrobou

Než požádáte o zhotovení vrat, je předem nutné zaměřit prostor pro garážová vrata. To by váš manžel mohl zvládnout sám, ale náhodou na něco zapomene a a co pak? Byl by to jistě pořádný malér, takže si nechte rozměry přeměřit odborníkem. Vrata totiž potřebují pro svůj provoz prostor uvnitř garáže, i případně před ní, v závislosti na tom, jaká zvolíte garážová vrata.

Z čeho můžete vybírat?

Na trhu se nachází několik typů garážových vrat, která se mezi sebou liší především způsobem otevírání. Zakoupit můžete garážová vrata výklopná, rolovací, křídlová, sekční, posuvná a atypická. Při rozhodování, které zvolit, vycházejte z prostorových možností vaší garáže. Pamatujte na to, že třeba výklopná či křídlová vrata potřebují dostatek místa před garáží, aby se dala otevřít. Pokud máte garáž těsně před chodníkem, kde chodí chodci, takhle varianta je dosti nebezpečná. V současné době patří mezi nejoblíbenější garážová vrata sekční. Uspokojí totiž každého. Sekční garážová vrata jsou nenáročná na údržbu a vynikají jednoduchou obsluhou. Mohou se otevírat výsuvem do boku nebo ke stropu a maximálně šetří místo v garáži. Mají perfektní izolační a tepelné vlastnosti, jsou bezpečné, zaručují bezproblémový chod. Přinejmenším oceníte i širokou škálu barevných odstínů, ze kterých můžete vybírat a sladit tak garážová vrata s vašim domem.

Sekční garážová vrata prvotřídní kvality vyrábí firma Univers. Zavítejte na internetové stránky http://www.univers.cz/garazova-vrata a shlédněte, co splňují tato garážová vrata. Pro inspiraci zde naleznete fotogalerii sekčních garážových vrat a představení barevných odstínů, typ a povrch panelů, ze kterých si můžete sestavit vaše garážová vrata.

Zdroj fotografií: www.univers.cz