Zaměřeno na sedací soupravu! Kterou vybrat?

Moderní interiér…takový chcete mít každý při zařizování bydlení. Velký důraz je kladen na každou místnost, přičemž prostor, ve kterém budeme trávit nejvíce času je obývací pokoj. Tato komunikační místnost je středem pro celou rodinu a její srdce tvoří sedací souprava. Proto se v dnešním článku zaměříme na sedací soupravy. Jakou vybrat, aby vyhovovala celé rodině? Zároveň byla trendová a do obývacího pokoje se hodila? Připravili jsme pro vás pro inspiraci několik kousků sedacích souprav, které jsou do moderních interiéru jako ulité.

Klasický tvar – zajímavé provedení

Do obývacího pokoje si můžete pořídit klasickou sedací soupravu. Pokud máte místo, zvolte velikost, která disponuje dvěma pohovkami, pro dvě a tři osoby. Ač pro vás může být klasikou tvar sedací soupravy, nahradit netradičnost můžete barvou. Sáhněte např. po výrazné hráškové zelené barvě, či oranžové, červené nebo fialové. Takové barvy se hodí do moderních interiérů, působí elegantně a trendově. Nejen, že se vám budete na sedačce pohodlně sedět, ale již na první pohled zaujme svých výjimečným vzhledem.

Netradiční tvar – maximální využití prostoru

V poslední době jsou velice oblíbené rohové sedací soupravy. Vypadají krásně ve větším prostoru, ale jsou vhodné i do menších bytů, protože zaplní jinak nevyužitý rok a tudíž šetří místo. Ti z vás, co máte obývací pokoj prostorný a rádi trávíte společné chvíle s rodinou, zvolte variantu rohové sedací soupravu do tvaru „účka“. Jedná se o velice praktickou sedačku, na kterou se vám vejde mnoho lidí. Krásně tak pohostíte návštěvu a všichni sedící se mohou zapojit do rozhovoru. Obývací pokoj bude působit velice vzdušně a neobvykle.

Ve dne sedíte – v noci spíte

Mnoho rodin bydlí v bytech, kde musí skloubit několik místnosti dohromady. Často tak můžeme vidět obývací pokoj propojený s kuchyní, který navíc slouží i jako ložnice. Aby mohly mít děti svůj dětský pokoj, rodiče spí v obýváků. V tomto případě každopádně zvolte rozkládací sedací soupravu. Dnešní rozkládací sedací soupravy poskytují plnohodnotnou postel. Navíc nabízí i úložný prostor, kterého není v bytech zrovna moc. Ve dnech poslouží sedací souprava jako výrazný prvek pokoje a v noci ji využijete ke spaní.

Pohovka pro odpočinek

Jestliže máte velice malý obývací pokoj, je pro vás nejlepší volbou pohovka. I ta vám poskytne pohodlí a může sloužit i jako prostor pro odpočinek během dne. Pohovky tak mohou představovat praktický kus nábytku, který je možné umístit nejen do obývacího pokoje, ale i do dalších místností v bytě např. do pracovny či dětského pokoje. Zvolit můžete nadčasovou pohovku v nějaké výrazné barvě, např. v modré, jako můžete vidět na obrázku.

Zdroj fotografií: www.nabytek-elegance.cz