Ty NEJ masáže. Vyzkoušela jste je?

V dnešní uspěchané době, kdy se stresujeme v podstatě z každé hlouposti si čas od času chceme dopřát odpočinek a relax. Určitě si to každá z nás zasloužíme. Starost o děti, domácnost a práce zabere většinu našeho času a je potřeba někdy vypnout. Jenže dovolená je v nedohlednu? Udělejte si na sebe chviličku a utečte od stresů do salónu na masáž. Masáž je příjemná a krásně vás uvolní. My vám přinášíme přehled těch nejoblíbenějších, které za to stojí vyzkoušet.

Klasická masáž zad a šíje

Mezi tradiční masáže patří ta klasická. Jedná se o masáž, která je skvělým prostředkem k odstranění bolesti. Nejčastěji se provádí masáž zad a šíje. Jsou pro ni typické intenzivnější hmaty, které přispějí k celkové rovnováze. Prokrví kůži a odstraní nahromaděné únavové látky v těle. Uvolní ztuhlé svalstvo, napomáhá k lepšímu prokrvení svalů a vazivového aparátu, navodí pocit celkové relaxace, zbaví vás stresu, napětí a únavy. Často se tato masáž volí při regeneraci po pracovním nebo sportovním výkonu.

Masáž lávovými kameny

Velice oblíbenou masáží je masáž lávovými kameny. Jedná se o havajskou techniku, při které se masíruje horkými lávovými kameny a následně se na tělo kameny pokládají. Mají teplotu okolo 37 – 55 °C. Díky kamenům se vám tělo prohřeje a celkově se uvolní. Masáže se bát nemusíte, kameny nejsou natolik horké, že by vás popálily, ale teplo je velice příjemné. Kameny předávají i energii. Masáží dochází k postupnému přirozenému ohřívání těla, přispívá k detoxikaci organismu, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

kameny krásně hřejí

Masáž Lomi Lomi

Další havajskou technikou je masáž Lomi Lomi, která se v poslední době řadí k těm nejoblíbenějším vůbec. Při této masáži si budete užívat relaxační hudbu a vůni éterických vonných olejíčků, přičemž vás budete masér masírovat nejen prsty a dlaněmi, ale také předloktím a lokty. Masáž doprovází plynulé, měkké a hluboké pohyby. Masér doslova tancuje kolem klienta a provádí dlouhé tahy. Touto masáží se opět stimuluje lymfatický systém a krevní oběh, má také detoxikační účinky, odstraní únavu, stres a napětí a posílí váš imunitní systém.

Thajská masáž

Thajská masáž je uznávanou metodou udržení dobrého zdraví. Tyto masáže jsou oblíbené po celém světě. Při této masáži se využívá protahovacích technik a akupresurních tlaků, čímž se uvolní základní energetické linie. Těchto linií je deset a při masáži se v nich uvolní svaly a rozproudí energie. Thajská masáž ovlivní fyzickou, psychickou i energetickou stránku člověka.

tělo se pořádně protáhne

Medová masáž

Při této masáži, jak už z názvu vyplývá, využívá masér k masáži med. Jedná se o speciální techniku, při které masér masírované osobě potírá záda voňavým rozehřátým medem a pomalými pohyby jen vmasíruje do kůže. Látky, které med obsahuje, se dostanou do těla a v kombinaci s pohyby dochází k vyplavování toxinů, jež oslabují lidskou imunitu. Tato masáž posílí imunitu, oslabí negativní projevy, jako je akné, celulitida, zlepší funkci trávení, upraví kvalitu spánku a sníží depresi či migrénu.

Ač jsou některé masáže finančně náročnější, proč si některou z nich někdy nedopřát. Jen si vezměte, že tisícovku utratíte mnohdy za zbytečnosti, takže si ji schovejte na masáž a relaxujte.

Zdroj fotografií: Hotel Flóra, Trenčianske Teplice