Vzpruha pro vlasy? Objevte kokosový olej!

Kdykoli se kouknete do zrcadla nebo na své vlasy, povzdechnete si, že jsou zcela bez lesku, bez života a nevypadají zrovna zdravě? Přitom si hodně na svých vlasech zakládáte a toužíte po tom, aby byly delší, neboť si připadáte více žensky? Už jen představa, že byste se kvůli roztřepeným konečkům a suchým vlasům nechala ostříhat na krátko, vás děsí? Jelikož hodně žen může mít podobné problémy, poradíme vám, jak zajistit, aby vaše hříva byla již na první pohled oslňující a každý obdivoval její krásu.

Mastné versus suché!

Všechny ženy bohužel nebyly natolik obdařeny, aby jejich vlasy dorůstaly do nekonečné délky, takže třepení konečků je zcela běžné. Zároveň může mít každá z vás zcela jinou kvalitu, některé se vlasy mastí až příliš, další zase moc ne, a proto ji trápí vlasy suché, které se obvykle vůbec nelesknou. Jestliže máte vlasy mastné, není nic jednoduššího, než si je umýt a vrátit jim na pár dní krásný vzhled. Jakmile se začnou opět mastit, znovu je umyjete a tak pořád dokola. Prostě běžný proces. Když však máte vlasy suché, také se mytí nevyhnete, protože pochybují, že byste byla taková špindíra, která by si vlasy nemyla. Jenže většinou jsou právě suché a bez lesku? Pokud máte vlasy docela dlouhé, naopak vás mohou trápit mastné vlasy u hlavy, ale zároveň suché konečky. Suché vlasy působí strašně poničeně, nehezky a potřebují nějakou vzpruhu.

Objevte kokosový olej

Perfektním pomocníkem na suché a lámavé vlasy jsou olejové zábaly. Vyzkoušejte olej kokosový, který je považován za jeden z mála olejů, který pronikne hluboko do vlasů. Jiné oleje totiž zůstávají pouze na povrchu vlasů, kdežto kokosový olej pracuje uvnitř vlasu. V tomto tví jeho kouzlo. Není pochyb o tom, že kokosový olej na vlasy má vynikající prospěšnost pro zdraví vlasů.

Marma – kokosový olej nejvyšší kvality!

Kokosových olejů se na našem trhu nachází několik, doporučit vám však můžeme kokosový olej na vlasy společnosti Marma, neboť je nejvyšší BIO kvality a k dostání za velice příznivou cenu 260 Kč za 500 ml. Pokud byste si pořídila jakoukoli masku na suché a lámavé vlasy, běžně dostupnou v obchodních sítích, zaplatila byste za stejné množství ještě více. Navíc by účinky rozhodně nebyly takové, jako u tohoto kokosového oleje. Kokosový olej Marma je výrobek z Belgie, který je prověřený ženami z Belgie, Lucemburska i Holandska. Pro svou vysokou kvalitu se řadí k nejprodávanějším produktům.

Jaké jsou účinky kokosového oleje na vlasy?

Pozitivní, a lze říci, že až zázračné účinky kokosového oleje jsou známé již několik staletí. Hluboce regeneruje vlasy i pokožku hlavy. Funguje také jako rozplétač a zvlhčovač vlasů. Příznivé působí na suché a lámavé vlasy. V neposlední řadě jej lze používat jako prevenci proti lupům.

Jak kokosový olej na vlasy používat?

Pro hlubokou regeneraci vmasíruje kokosový olej na vlasy do pokožky hlavy a do vlasů. Zabalte hlavu do osušky a nechce působit tak 20 až 30 minut. Tento proces můžete opakovat třeba jednou až dvakrát týdně. Jestliže se vám třepí konečky, po umytí a vysušení naneste menší množství oleje právě na konečky. Dávejte si pozor, abyste jej však nedala příliš a konečky si zmastila. Je dobré, když si olej vetřete do konečků po každém umytí. No a jak zatočit s lupy? V tomto případě vmasírujte kokosový olej na pokožku hlavy, zabalte do osušky nebo koupací čepice a nechte působit celou noc. Opakujte 2-3krát za týden.

Pokud je olej tuhý, položte jej na chvíli na topení nebo vnořte do nádoby s teplou vodou. Olej totiž při teplotě pod 24 stupňů tuhne a pak se hůře roztírá.

Zdroj fotografií: www.ekoworld.cz