Tradiční i moderní adventní věnce

A je to tady! Již tuto neděli zapálíme první svíčku na svých adventních věncích. Každý týden pak budeme po dobu třech neděl zapalovat další, než se konečně dočkáme Vánoc. Adventní věnec je jednoznačně jedním ze symbolů Vánoc, ale není to tak dlouho, co jej zapalujeme. Za dob totality jsme o adventních věncích neměli ani ponětí. Tato stará tradice se k nám opět vrátila, až po revoluci. Adventní věnce vnáší do našich domovů tu správnou atmosféru a vánoční kouzlo. Počátkem adventu už chtějí mnohé z nás přínést vánoční pohodu i do svých domovů, a proto je ten nejvyšší čas opatřit si, případně vyrobit, adventní věnec. A právě proto vám přinášíme kapku inspirace v následujících fotografiích.

Moderní pojetí adventních věnců

Moderní adventní věnce mohou mít různou pohodu, ač se však dle názvu nemusí jednat zrovna o klasický tvar kruhu. Jestliže upřednostňujete modernější styl, váš adventní věnec může vypadat třeba takto:

Tradiční pojetí adventních věnců

Za tradiční adventní věnce lze považovat ty, které mají tvar kruhu a jsou obaleny větvičkami chvojí. Nejvhodnější je pro tyto účely chvojí jedlové, které vám nebude v teplých příbytcích tolik opadávat. Lze použít také cypřiše, borovice, thúje. Nejméně vhodný je smrk.  A jak si takový věneček s chvojí nazdobit? Podívejte se na fotografie níže.

Jaké barvy se hodí pro letošní Vánoce?

Co se týče barev, není v tomto roce nějaké omezení. Je na vás, jakou barevnou kombinaci zvolíte. Měla byste se však držet zásady, že jakou barvu svíček použijete, takovou barvu byste měla zakomponovat i v rámci samotných dekorací. K dané dominatnní barvě pak můžete přidat např. zlatou nebo stříbrnou.

Dekorace na fotografiích vyrobilo Květinářství Milan Rohovský – Kobeřice