Tohle jsou nejčastější vlastové potíže, které Vás trápí! Jak mít znovu krásné vlasy jako z reklamy?

DSC09522 retušMít krásné, husté a objemné vlasy touží mít snad každá žena. Vypěstovat dokonalou chloubu na hlavě rozhodně není jen tak. Jen si uvědomme, že právě vlasy jsou denně vystavovány nepříznivým vlivům z okolí, působí na ně teplo i chlad, jejich kvalitu ovlivňuje rovněž mytí, foukání i česání, naše péče o ně obecně. Zejména nástupem zimy trpí nejen pleť, ale i pokožka hlavy, takže jinak zdravé vlasy začnou být suché, nebo naopak mastné, zplihlé, zkrepatí se, nadměrně padají, mohou se objevit lupy, nepříjemné svědění pokožky či roztřepené konečky.

Bez ohledu na to, zda máme sestřih krátký nebo dlouhý, pravidelná a ta správná péče je rozhodně na místě. Zvláště nyní, kdy se s námi zima pomalu loučí a my bychom rády přivítaly jaro v plné síle, svěží a s naprosto zdravými vlasy. Náš dnešní článek se věnuje právě nejčastějším vlasovým potížím, jež mohou trápit i vás. Není třeba propadat panice, protože přineseme i záchranné tipy, díky kterým získá vaše hříva znovu ztracenou krásu.

Rychle mastné

Musíte každé ráno vstávat o hodinu dříve, abyste si stihla před odchodem do práce vlasy umýt? Mohla byste z nich doslova ždímat olej? Nic příjemného! Tento stav má za následek zvýšená produkce mazových žláz. Ta může být zapříčiněna hormonální nerovnováhou, ale bohužel rovněž genetikou. I tak s tím můžete bojovat. Důležitá je volba šetrného šampónu, vhodného na denní mytí. Kondicionér nanášejte jen do konečků, vyhněte se oblasti vršku hlavy. Vlasy se snažte opláchnout spíše vlažnou vodou a při fénování používejte chladnější foukání.

Příliš suché

Opačným problémem jsou vlasy příliš suché. To je zase způsobeno sníženou funkcí mazových žláz a nedostatkem vlhkosti ve vlasech. Mohou za to chemické úpravy, především zesvětlování (melíry), časté foukání, žehlení i vystavování vlasů sluníčku. V tomto případě používejte šampóny určené na suché vlasy, nezapomeňte také na kondicionéry a dávejte si výživné masky.

Roztřepené konečky

Roztřepené konečky částečně souvisí se suchými vlasy. Příčinou je rovněž nešetrné vysoušení a rozčesávání, chemická péče, používání nevhodných šamponů a kondicionérů, voda v moři nebo v bazénu, nadměrná zátěž způsobená žehlením a foukáním. Pro začátek je nutné zmínit, že nejlepším řešením, jak se roztřepených konečků zbavit, je jejich odstřihnutí. Konečky je dobré zastřihávat pravidelně, ideálně co 2 měsíce. Ale pozor! Zajděte si buď ke kadeřníkovi, nebo na to použijte pouze kadeřnické nůžky. Dále o vlasy pečujte stejně, jako v případě, když je máte příliš suché.

Lupy a podrážděná pokožka

Lupy rozhodně nejsou vůbec příjemné, hlavně nevypadají ve vlasech hezky, doslova odpuzují. Jedná se v podstatě o odumřelé šupinky vaší kůže. Jsou následkem nesprávné nebo nešetrné péče. Abyste se jich zbavila, volte přípravky zaměřené na boj proti lupům či pro citlivou pokožku hlavy. Poraďte se třeba v lékárně a nechejte si nějaké doporučit. Pakliže máte šupinky větší, či dokonce stroupky a pokožku hlavy zarudlou, pak se jedná o kožní onemocnění, které je potřeba řešit u kožního lékaře.

Nadměrné padání vlasů

To, že vlasy padají je zcela normální. Ale v jaké míře? Průměrné ženě vypadne denně kolem sto vlasů, nejvíce na jaře a podzim. Pochybujeme však, že je budete denně počítat. Jde o to poznat, zda už to není v normálu a přicházíte o vlasy více, než jindy. Tehdy vám mohou chybět nějaké živiny nebo může být příčinou nadměrného vypadávání stres. Stresové období se však projeví s dvou až tří měsíčním zpozděním. Je-li padání dlouhodobější, pak může být příčin rovnou několik, například hormonální nerovnováha, snížená (nebo také zvýšená) funkce štítné žlázy, špatný krevní oběh, ale také dědičnost. V tomto případě je na místě návštěva kožního lékaře.

Základem je správná výživa

Výše jsme vám popsali nejčastější vlasové problémy a nastínili rovněž způsoby jejich řešení. Víme však i o jednom společném. Na všechny tyto problémy je možné vyzrát i jinak – správnou výživou vlasů. Potřebují totiž spoustu látek a živin, které běžnou stravou do těla nedostaneme. Proto je dobré užívat doplňky stravy, např. Dermatin od Orling, který patří k těm nejlepším na trhu. Jedná se o specifickou superkomplexní formuli  pro citlivou, namáhanou, suchou i mastnou pokožku a slouží ke komplexní výživě kůže zevnitř.

dermatin

Ideálně kombinujte naše rady s doplňkem stravy Dermatin a budete mít nádherné vlasy jako modelky z časopisů a televize.