Svatba: Vyberte si ty nejkrásnější snubní prsteny!

Krásné a slunečné letní počasí není spojeno jen s prázdninami a dovolenými, ale také s významnými událostmi, jako je svatba. Právě během léta si hodně párů řekne své: „Ano“. I vy máte před sebou ten nejočekávanější den, na který se těší snad každá nevěsta? Svatební plány a přípravy jsou v plném proudu a vy právě vybíráte snubní prstýnky, které budete nosit po zbytek života? Kdo by nechtěl ty nejkrásnější! Pak vám přijdou vhod následující tipy na trendy prstýnky i pár rad ohledně jejich výběru.

Snubní prsten – symbol věčné lásky

Ke každé svatbě neodmyslitelně patří snubní prstýnky. Jsou symbolem věrnosti, lásky a porozumění obou manželů a oba jimi dávají najevo, že si jeden druhého váží. Snubní prsteny se obvykle vybírají podle vkusu a podle finančních možností. Dnešní výběr snubních prstenů je natolik široký, že byste je mohli vybírat i podle dalších parametrů jako je tvar ruky, délka prstů, ale třeba i podle stylu oblékání, i když tyto prsteny kupujete na celý život a váš styl se může v průběhu let měnit.

Jaké jsou trendy ve snubních prstýncích?

Ostatně jako u čehokoli jiného, i v případě snubních prstenů můžeme pozorovat nejrůznější trendy. Jaké to jsou? Na to jsme se zeptali majitele největšího internetového obchodu se šperky na Slovensku, který nám prozradil, jaké snubní prsteny jsou v současné době nejoblíbenější. „Velice žádané jsou snubní prsteny zhotovené z bílého zlata. Velkým hitem jsou i barevné kombinace, např. klasické zlato s bílým, bílé zlato s červeným apod. Novomanželé dávají přednost prstenům, kdy oba nemusí mít naprosto stejný prsten po vzhledové stránce. Budoucí novomanželky volí spíše zdobenější prsteny s brilianty, zirkony, Swarovski krystaly apod. Muži se kloní k jednoduchým, hladkým prstenům. Často tedy vyberou stejný styl prstenu, kdy má žena provedení např. s brilianty a muž bez nich“, řekl nám pan ….

Jak drahý prsten vybrat?

Hodnota snubních prstenů se odvíjí od toho, jaký si vyberete materiál snubních prstenů. Dnes totiž není pravidlem, že musí být ze zlata. Zejména mladé páry častěji z finančních důvodů pořizují snubní prsteny z chirurgické oceli, do kterých lze taktéž jako do zlata vyrývat. Mezi nejdražší snubní prsteny patří ty, které mají vsazen briliant. Dnešní nabídka snubních prstenů je však natolik široká, že si jistě vyberete takové, které se vám budou líbit, a které odpovídají vašim finančním možnostem.

Rada na závěr

Snubní prsteny by se měly vybírat i podle dalších parametrů, než jen podle ceny a vkusu. Pokud opomeneme finanční stránku, pak byste se v případě malých prstů měli vyhnout příliš širokým prstenům. Takový snubní prsten pak nevypadá na ruce moc hezky. Drobným rukou sluší jemnější prsteny, o to více můžete mít na prstýnku třeba kamínků.