Hodně lásky a ještě více sexu – aneb 5 krát Maxim E. Matkin

Mnohé z nás mohou mít pocit, že čtení knih již není dostatečně IN a dáváme přednost jiným „modernějším“ činnostem. Doufejme však, že knihy nikdy neztratí své kouzlo a najdou si své příznivce, kteří je budou s napětím a vášní číst. Pokud i vy si neumíte si představit den bez nějaké knihy, pak pro vás máme tipy na 5 románů od oblíbeného a zároveň tajemného spisovatele Maxima E. Matkina. Níže vybrané tituly vás určitě uchvátí a právě pro ženy jsou ideálním počtením, neboť jsou o lásce, vztazích, životě a hlavně o sexu.

Maxim E. Matkin – kdo vlastně je?

Obvykle bychom se mohli o autorovi knih zmínit, až na závěr, my to však uděláme obráceně, neboť právě identita autora je možná tím, co mnohé čtenáře na jeho dílech tolik láká. Pod jménem Maxim E. Matkin se ukrývá velice oblíbený slovenský spisoval. Nikdo neví, kdo vlastně spisovatel Maxim E. Matkin je. Zda pod tímto pseudonymem vystupuje muž nebo žena, vedou se spory i o jeho věku. Zřejmě knihy pod tímto jménem píše osoba, jejíž věk se pohybuje kolem třiceti let. Někteří tvrdí, že ví, kdo Matkin je, ale mnozí se právě mýlí. On sám po publicitě netouží a nechce, aby veřejnost začala zjišťovat, zda postavy v románech jsou smyšlené či skutečné a případně je spojovala s některými jeho známými, rodinou, přáteli apod. Svou identitu prý nikdy neplánuje odhalit.

O čem jeho knihy jsou?

Ať už víme nebo nevíme, kdo Matkin je, nic však nezmění to, jaké knihy tohoto spisovatele jsou. Jsou o lásce, vztazích, sexu, běžném životě, ve kterém prožíváme štěstí i zklamání. Někteří jeho romány odsuzují, protože jim připadají až vulgární, nesmyslné a povrchní s tím, že nemají uměleckou hodnotu. Velká část příznivců však hltá každý řádek kteréhokoli románu a mnozí mají pocit, že Matkin ví, o čem píše a že rozumí lásce a sexu. Zejména čtenářky mohou mít pocit, že se s jednotlivými postavami ztotožňují a svět, o kterém Matkin píše jim je tolik blízký.

1. Půlnoční deník

Půlnoční deník je prvotina tohoto autora. Z počátku vycházely úryvky tohoto románu v internetovém magazínu inZine. Román se stal hitem a zaznamenal neuvěřitelných 137 543 přístupů. Takto si spisovatel získal své fanoušky. Autor v příběhu píše o své sestře Hysterce a také o sobě, jako v jediné knize, kterou napsal.

Půlnoční deník

2. Mexická vlna

V roce 2005 vychází snad nejsmutnější román Mexická vlna. Dle mnoha recenzí se prý jedná o nejlepší Matkinovu knihu. Hlavními postavami jsou sourozenci Tereza a Henry a jejich nevlastní sestra Verona, kvůli které jejich otec odešel od rodiny. Hrdinové mají okolo 20 let a dočtete se o jejich problémech v rodině, o škole, autor popisuje i řadu politických událostí, např.zveřejnění seznamu StB, rozdělení republiky, vstup do EU apod.

Mexická vlna

3. Mužské interiéry

V pořadí čtvrtou knihou, která vychází v roce 2007, je román s názvem Mužské interiéry. Tento příběh je o ženě, která není spokojená v manželství a váhá, jestli je rozvod tím správným řešením jejich manželství. Dočtete se také o muži, který se vyrovnává se svým věkem a otcovstvím. Do třetice vystupuje v příběhu také syn, který je v pubertě a zvládá ji mnohem lépe než jeho rodiče.

Mužské interiéry

4. Miluj mě ironicky

Román, který vyšel v roce 2007. V roce 2008 se stal nejprodávanější knihou vydavatelství Slovart. I v této knize částečně popisuje postřehy z autorova života a podává nejrůznější rady. Z tohoto románu se můžete dozvědět, jak zvládnout předsvatební depresi, žárlivost i Oidipovský komplex. Poskytuje i množství rad, jak zabodovat u žen.

Miluj mě ironicky

5. Nie na ústa

Jedním z poslední tvorby je román, jež vyšel v roce 2011. Kniha Nie na ústa radí, jak najít lásku na internetu, ale taky, jak dostat do postele někoho skrze esemesky. Probírá také fenomén dnešní doby Facebook v souvislosti se vztahy a sexem. V příběhu vystupuje muž, který je sám, nechybí mu sex, ani peníze, ale na lásku už nečeká. Má dobré připojení k internetu a navazuje vztahy skrze tento svět. Jeho svět lze charakterizovat jako divný a pokud se o něm chcete dozvědět více, pak si tento román přečtěte.

Nie na ústa

Jmenované tituly lze zakoupit v on-line knihkupectví na webové adrese www.ikarus.sk. Narazíte na ně i v českých knihkupectvích, neboť mnohé Matkinovi romány byly přeloženy i do češtiny.