Jak zahnat nudu na cestách a na dovolené? Zabalte si knížku!

Prázdniny a čas dovolených právě začíná. V tomto období jezdíme na nejrůznější výlety, zájezdy a dovolené. To sebou přináší spoustu zážitků, ale také i cestování. Cestování na ono místo může být nejen pro některou z vás, ale celou rodinu, docela otrava. Pokud strávíme delší čas v některém z dopravních prostředků, ať už je to auto, autobus nebo třeba letadlo, může se nám cesta zdát často jako nekonečná. Ne všechny bedlivě po celou cestu pozorujeme z okna okolní krajinu a raději bychom čas strávili užitečnějším způsobem. V sedě toho však moc dělat nelze. I přesto však můžete zahnat nudu? A jak?

Kniha je perfektní společník

Pokud zrovna nemáme automobil vybaven DVD přehrávačem, v letadle si pustit film rovněž nelze a nemáte moc náladu poslouchat ani hudbu, pak je docela složité se na cestách zabavit. A stejně tak třeba vaše děti, pro které může být delší cestování náročnější. Dobrým společníkem na cestách jsou knihy. Jednak si můžete vy sama přečíst nějaký zajímavý román nebo třeba svým dětem předčítat nahlas poutavé povídky. Čtení knih vás nejen pobaví, ale rozvíjí fantazii, rozšiřuje slovní zásobu a podobně. Jistě se shodneme na tom, že právě knížka vás může na cestách doprovázet, ať už jedete kdekoli. Vejde se do kabelky, kufru, příruční tašky a můžete si ji vzít do auta, autobusu, vlaku i letadla. I těm z vás, co byste po zbytek roku na knihy nesáhla, přijde jistě vhod.

Co si můžete přečíst?

Literatura nabízí pestrou škálu různých žánrů. Na své si přijde každá z vás, ať už jste na zamilované romány, dobrodružné knihy, sci-fi, poezii, satiru, horor, naučné knihy, pohádky apod. A nemusí se vždy jednat jen o bestselery a drahé knížky, ale o jakékoli levné knihy. Takže nemusíte za svého dovolenkového kamaráda zbytečně utrácet. Pod pojmem kniha si toho můžeme představit mnoho, nejen klasickou psanou, ale i kreslenou knihu, která pobaví vaše děti, ale také křížovky např. s přidanou hodnotou (vtipy), o které je každoročně během letní sezóny velký zájem. Knihy si dovolenou neberou a mnohé zajímavé tituly vychází právě na léto. Takže se můžete pořídit i nejrůznější novinky a být mezi prvními, které si danou knihu přečtou.

Zapomeňte na starosti

I když u sebe nemáte svůj oblíbený parádní sedací pytel fotbalový míč, na kterém si obvykle čtete knížku doma, i v sedačce v autě, či na lehátku na pláži, se vám bude knížka číst velmi dobře. Zapomenete na běžné starosti a stresy a můžete si užívat ničím nerušený klid. A když už jsme zmínili sedací pytel, který je velice pohodlný a chtěla byste si jej pořídit na čtení knih domů i vy, nebo např. svým dětem do dětského pokoje, klikni zde.

Zdroj fotografie: Sirion Group s.r.o