Retro síťovky se vrací! Vyražte na nákupy s touto nákupní taškou

žena se síťovkouMyslíte, že si děláme srandu? Ne, neděláme! Síťovka, ve které naše babičky i rodiče odnosili spoustu nákupů, zažívá v poslední době velký návrat. Legendární silonová nákupní taška se po revoluci jaksi vytratila. Málokdo ví, že se jedná o český vynález, o který je zájem nejen u nás, ale i ve světě zejména v souvislosti s ochranou životního prostředí. Plastové a papírové tašky jsou neekologické, proto má návrat k síťovce přes rameno své opodstatnění.

Něco málo z historie síťovky

Síťovky jsou jedním ze symbolů 20.století, konkrétně éry let 1948–1989. Po převratu je postupně vytěsnily tašky igelitové a po síťovkách jako by se slehla zem. Při vzpomínkách na síťovku si mnohé z nás představí onu tašku naplněnou pivem či kaprem. Tato taška se prostě používala na cokoliv, sloužila nejen pro účely nákupní, ale byly k dostání i síťovky vycházkové, loketní, ramenovky, tlumokové, pro sport a hry apod.

Svět si žádá ekologičtější výrobky

Není třeba zdůrazňovat, jakým problémem jsou tašky na jedno použití, které v hojné míře při nákupech používáme. Negativní dopad je zcela jasný. Síťovky jsou mnohem ekologičtější, než igelitové tašky, které naši planetu zamořují. Parta lidí reagovala na potřebu se chovat ohleduplněji k životnímu prostředí, obnovila výrobu českých síťovek a vznikla značka Česká síťovka. Originální síťové tašky současné doby jsou vyráběny z recyklovaných či organických materiálů. Těmi jsou kupříkladu PET láhve, bambus, konopí či bavlna.

Výhody síťovky

Pokud se i vy chcete chovat ekologičtěji, pořiďte si třeba síťovku či jinou nákupní tašku, kterou budete na nákupy používat opakovaně. Nicméně si představme, jaké jsou výhody právě síťovky:

  • několikanásobné použíti. Česká síťovka je taška, který vydrží opravdu hodně a dlouho.
  • do síťovky se vejde nákup o hmotnosti 30-50 kg. Klasická igelitová taška toto rozhodně nevydrží, papírová už vůbec ne.
síťovky jsou pevné a vejde se vám toho do nich spousty
síťovky jsou pevné a vejde se vám toho do nich spousty
  • síťovka je stylový módní doplněk. S igelitkou zrovna moc parády nenaděláte. Zatímco síťovky pořídíte sice v původním designu nicméně jsou doplněny praktickými a estetickými prvky. Jmenujme např. výstuž dna, ucha na nošení v ruce, s možností nosit tašku přes rameno, či lesklý design. Síťovky jsou k dostání v různých tvarech i barvách.
síťovku lze pořídit v mnoha atraktivních barvách
síťovku lze pořídit v mnoha atraktivních barvách
  • koupí síťové tašky navíc přispějete na dobročinné účely. Síťovky značky Česká síťovka jsou vyráběny v chráněných dílnách v naší republice. Výrobce věnuje z každé prodané síťovky 1 Kč na výcvik asistenčních a signálních psů.
  • Síťovka je skladná. Dá se smotat do malého klubíčka a vejde se vám bez problémů do kabelky.
  • Pořizovací cena není vysoká. Síťovka stojí kolem 50-100 Kč.

Fotografie poskytl web MOLO7.cz, kde si lze síťovky případně také pořídit.

Co si myslíte o síťovkách vy? Mně osobně se tato nákupní taška líbí. Jak to vidíte vy?