Proč jsou postele z masivu lepší a jakou postel vybrat?

postel-z-masivu-milano-buk-jadrovy-ATAK-03Pokud budete vybírat novou postel do vaší ložnice, je potřeba se zaměřit hned na několik atributů, a to současně. V prvé řadě si uvědomte, že kvalita postele se odrazí na kvalitě vašeho spánku. Třeba na takové rozvrzané se v žádném případě nemůžete vyspat do růžova. Dlouhodobě se řadí mezi nejprodávanější postele ty z masivního dřeva. Ptáte se proč jsou právě postele z masivu tou nejlepší volbou i pro vaši ložnici? Co vám mohou nabídnout oproti jiným typům postelí a v čem spočívají výhody masivního dřeva? Pojďme nalézt odpovědi na tyto otázky v našem dnešním článku.

Masiv je investice do kvality a zdraví

Každý materiál má alespoň pár menších výhod, postele z masivu jich však mají několik a rozhodně to nejsou výhody malé. Jejich největšími přednostmi je kvalita, robustní konstrukce, odolnost, pevnost, zdravotní nezávadnost a přírodní materiál. Zejména ohled na zdraví je klíčovou charakteristikou masivního dřeva. Nehrozí vylučování nežádoucích látek, jako tomu může být u nábytku z lamina.

Jestliže vyberete dřevěnou postel, která byla vyrobena poctivým způsobem, může vám sloužit řadu let. Její životnost je oproti jiným typům postelí rozhodně nejdelší. Obrovskou předností je nezaměnitelný design, který se hodí do každé ložnice, ať už máte byt zařízen ve starším, tak v tom nejmodernějším stylu. Bude krásnou dominantou i té vaší.

Jedná se o kvalitní provedení s dokonalou povrchovou úpravu. Jsou nalakovány bezbarvým ekologických lakem, který dřevo chrání a zajišťuje snadnější údržbu. Masivní dřevo vdechne do vašeho interiéru pohodu, klid a kousek přírody. Některé postele, třeba z lamina, nevoní zrovna vábně, doslova i zapáchají, ale masiv voní nádherně a navodí tu správnou relaxační atmosféru.

Jaký rozměr postele zvolit?

Masivní postele dřevěné jsou k dostání v různých velikostech, takže si můžete vybrat takovou, která vám bude velikostně vyhovovat a vejde se do vaší ložnice. Běžně je pořídíte o rozměrech 80 x 200 cm, 90 x 200 cm, 120 x 200 cm, 140 x 200 cm, 160 x 200 cm, ale problémem není ani výroba na míru. Před nákupem si tedy poměřte rozměry vaší matrace a případně i volný prostor, který na postel máte. Zaměřte se i na výšku postele, která je rovněž důležitá. V případě, že se vám hůře vstává, volte takovou, která je vyšší.

Jaký design postele z masivu vybrat?

Pokud představují i pro vás dřevěné postele nejlepší řešení, zoufat rozhodně nemusíte nad omezenou nabídkou. V současné době nepřijde nikdo zkrátka, protože masivní dřevo umožňuje nejrůznější provedení, co se týče vzhledu či odstínu dřeva. Nejčastěji se vyrábí z borovicového nebo smrkového dřeva. Narazit můžete také na produkci z dubu, olše, třešně, jasanu či břízy, případně na exotické dřeviny, kterými je např. teak či mahagon. Každé dřevo má svou specifickou strukturu i odstín, ten se ale dá podle potřeb upravit mořením. Abyste si mohla lépe představit, jak taková postel z masivu může vypadat, podívejte se na následující fotografie. Pro inspiraci jsme zavítali do české rodinné firmy Postelia s.r.o.

postel z masivu BERGAMO, buk
Postel z masivu BERGAMO, buk
Postel z masivu CALABRIA, dub
Postel z masivu CALABRIA, dub
Postel z masivu NOVA, buk mahagon
Postel z masivu NOVA, buk mahagon
Postel z masivu STONE, Jasan, Černé žíhání, PU lak
Postel z masivu STONE, Jasan, Černé žíhání, PU lak
Postel z masivu VARIO, smrk, hlavové čelo Drásaný dub
Postel z masivu VARIO, smrk, hlavové čelo Drásaný dub

Pamatujte si, že když vsadíte na postel z masivu, poskytne vám kvalitu na řadu let. Nebojte se tedy do nákupu zainvestovat, protože se vám několikrát vrátí.