10 důvodů, proč si koupit robotický vysavač

foto_1292Jistě se mezi námi najdou ženy, které mají domácí práce rády. Libují si ve vysávání, vytírání, žehlení apod., ale větší část tyto práce příliš nemusí. Uklízíme, protože je to potřeba, nikoliv však proto, že je to naše hobby. Proto i vy oceníte jakoukoli příležitost, kdy vám někdo s úklidem pomůže, nejlépe, když něco udělá za vás? Dnes tyto možnosti máte. Stačí zmáčknout tlačítko a byt se vám uklidí sám, aniž byste u toho byla a musela se namáhat. Hravě to zvládnou robotické vysavače, které se u nás již pěkně zabydlely.

Mít, nebo nemít doma robotický vysavač?

Toť otázka! Odpověď je ale jednoznačná. Ano! Statistiky prodeje i zkušenosti těch, co jej mají, hovoří v jejich prospěch a potvrzují jejich velkou pomoc v domácnosti. Pokud si ale nejste jistá, zda jsou tyto moderní spotřebiče opravdu tak dobré a efektivní, přinášíme vám 10 důkazů o tom, že jsou stejně tak užiteční, jako třeba automatická pračka, bez které se dnes neobejdeme.

1. Uklízejí klidně denně

V našich domácnostech se pomalu vytlačují koberce, nebo-li lapače prachu, na úkor plovoucích, vinylových podlah, PVC a dalších. V těch se prach a nečistoty nedrží, nicméně i tyto je potřeba uklízet. A mnohem častěji, protože na nich vidíte sebemenší smítko. I vy lítáte pomalu denně s hadrem a kýblem a podlahu vytíráte? A nemáte toho už po krk? Robotický vysavač je jako stvořený právě pro vás. Zajistí vám efektivní úklid podlahy, aniž byste se musela namáhat a denně můžete mít doma čisto. Rotační kartáče si poradí s jakýmkoli typem podlahy a pečlivě zachytávají prach, drobná smítka, vlasy, zvířecí chlupy i další nečistoty. Ani koberce pro ně nepředstavují překážku, protože kartáče vyčistí i hloubkové nečistoty, které se v nich nacházejí.

2. Uklízejí mnohem dokonaleji

Kontrolujete čistotu podlahy při vytírání od oka? Robotické vysavače na to jdou mnohem chytřeji. Mnohé modely disponují speciálními optickými snímači prachu, které toho vidí více. Když najedou na více znečištěné místo, přepnou se do režimu s vyšším výkonem a opakovaně jej vysají, dokud nebude úplně čisté.

3. Uklízejí tam, kde se běžně nedostaneme

Prostor pod postelí, stolem, sedací soupravou je hůře přístupný, jak pro vás, tak pro klasické vysavače. Kdežto robotický vysavač se díky své výšce, dosahující maximálně 10 centimetrů, dostane i tam. Takže budete mít čisto v celém interiéru. Nevynechá totiž žádné místečko.

foto_1222

4. Poradí si se zvířecími chlupy

V mnohých domácnostech mají zvířecího mazlíčka. I vy jej máte, takže se všude po bytě nacházejí jeho chlupy? Žádný problém! Některé robotické vysavače disponují speciální PET sadu určenou pro domácí mazlíčky. Speciální kartáče si hravě poradí s úklidem chlupů od psa nebo kočky.

5. Umí i vytírat

Je báječné, když za vás někdo vysává, ale ještě lepší by bylo, kdyby za vás i vytíral? I toto vám může robotický vysavač splnit. Některé přístroje nabízí mokré vysávaní nebo jsou vybaveny i mopovací soupravou, která setře na sucho jemný prach z hladkých podlah. Pořídit však lze i robotické mopy, které jsou přímo určeny na mokré vytírání podlah.

foto_1538

6. Využití mají nejen na podlahy

Využívat je můžete nejen na podlahu, ale třeba i vysoké šatní skříně, horní skříňky kuchyňské linky apod. Díky množství šikovně umístěných infračervených senzorů, nacházející se na spodní části, se robot dokonale vyhýbá různým překážkám. Nespadne ze schodů, a ani z jakéhokoli vyvýšeného místa. Můžete jej tedy použít na místa, která se moc neuklízí, protože tam prostě není vidět. Vysaďte jej třeba jednou týdně i tam.

foto_447

7. Uklízejí, když nejste doma

Hlavní devízou tohoto domácího spotřebiče je maximální samostatnost. Jakmile budete potřebovat podlahu vysát, stačí jej zapnout a o nic víc se nemusíte starat. Chytřejší modely umí i volbu časování, takže u nich jen nastavíme, kdy se má spustit. Sám se poté aktivuje, začne uklízet a až bude mít hotovo, vrátí se do dobíjecí stanice. Vy u toho vůbec být nemusíte, takže když se vrátíte z práce, přijdete do bytu s naprosto čistou podlahou.

8. Sami se nabijí

Robotický vysavač sám intuitivně rozpozná, kdy mu dochází výdrž baterie. Zamíří tedy k nabíjecí stanici a vyčká, až bude opět plně nabit, aby mohl úklid dokončit.

foto_1540

9. Minimální nároky na údržbu

Jak, už bylo řečeno, tento domácí spotřebič je naprosto samostatný. Jediné, co pro něj musíte udělat, aby zase mohl uklízet, je vyprázdnit odpadní nádobu, když už bude plná. Stačí vysypat a opět do robota vrátit.

10. Cenově dostupné robotické vysavače

Robotický vysavač je praktickým pomocníkem každé domácnosti. Jeho význam je velký a každé z vás ušetří spoustu času i námahy. Proto jistě stojí za investici. Cenové rozpětí těchto přístrojů je poměrně široké. Levnější modely lze sehnat do 2 000 Kč, dražší disponující moderními funkcemi stojí i kolem 20 000 Kč. Za ty nejlepší lze považovat značky iRobot, LG, iClebo a Neato. Cenově dostupný a zároveň kvalitní je kupříkladu model iRobot Roomba 521 za cenu 6 989 Kč nebo LG Hom-Bot VR 5942L za 8 990 Kč (ceny z e-shopu roboticky-vysavac.cz). Na tolik vás vyjde třeba nová pračka, lednice, televize a také jste za ně ochotni zaplatit.