Proč je dobré chodit plavat s kojenci a batolaty?

plaváníRáda byste s vaším miminkem podnikla nové aktivity, bojíte se však, že je na všechny malé? Chtěla byste mu dopřát více pohybu a pomoci mu rozvinout jeho motorické dovednosti? Zkuste s vaším kojencem plavat a dopřát mu radost z pohybu, vody a hraní si s maminkou nebo tatínkem. Vždyť plavat v bazénu můžete začít již zhruba od půl roku vašeho miminka. Poradíme vám, kam můžete chodit plavat a jak takové plavání pro kojence a batolata probíhá.

Plavání je pro kojence ideální

Jistě se shodneme na tom, že každá maminka, která zůstává na mateřské dovolené, je ráda, když může se svým děťátkem podniknout nějakou aktivitu. Právě s plaváním můžete začít již od útlého věku vašeho miminka. Plavání kojenců Praha se zkušenými lektorkami spolku Ve vodě doma probíhá pravidelně každý týden. Cílem výuky miminek je naučit je správné úchopy a rozvinout u nich kladný vztah k vodě. Bylo také prokázáno, že plavání skvěle přispívá ke zvyšování koncentrace, pozornosti a schopnosti vnímat okolí. Lektorky se soustředí na prožitky kojenců a ke každému z nich přistupují individuálně. Zásadně je do ničeho nenutí a miminka si mohou užívat radost z pohybu. Lekce jsou doplňovány o hudbu a závěrečnou relaxaci.

Jak takové plavání probíhá?

Plavání dětí Praha probíhá v bazénu Juliš, kde na vás čeká prostorný bazén s příjemnou teplotou vody 30 – 31 stupňů Celsia a celkově harmonické prostředí. Starší děti jsou podle věku a pokročilosti rozděleny do skupin a do jejich kurzů jsou postupně zařazovány plavecké pomůcky. Děti si nevědomě pomocí hry osvojují plavecké návyky a dovednosti, jako jsou výdechy do vody a potápění, a učí se samostatnosti. Kromě výukových aspektů si děti užívají spoustu zábavy a také u nich dochází k posílení vztahů s rodiči.

Potápění s dětmi může být zábava
Potápění s dětmi může být zábava

Nebojte se tedy začít s miminkem i staršími dětmi plavat a přihlaste je do kurzů plavání. Nechte děti rozvíjet, relaxujte s nimi a radujte se ze společného pohybu. V Praze vyzkoušejte kurzy plavání uvedené na internetových stránkách www.vevodedoma.cz, které jsou vedeny zkušenými lektorkami a probíhají v krásném prostředí. Nadšené budete vy i vaše děti.

O příznivém vlivu plavání na vývoj dítěte píšou kupříkladu i zde. Můžete si případně přečíst i názor MUDr. Terezy Nováčkové: http://www.mudrterezanovackova.estranky.cz/clanky/informace/nejcastejsi-dotazy.html#plavani%20kojencu