Proč dávat Vašemu pejskovi superprémiové krmivo?

P1090566Máte doma pejska, který je plnohodnotným členem vaší rodiny a není vám lhostejné, čím jej krmíte? Každý pejsek si nejvíce smlsne na masíčku, co si budeme povídat. Ale často není v našich silách jim denně vyvařovat, nehledě na to, že se jedná i o nákladnější krmení. Díky bohu existují krmiva, ať už granule, konzervy, kapsičky apod., což chovatelům výrazně usnadňuje péči o své domácí mazlíčky. V takové stravě jsou obsaženy vitamíny, minerály a látky, které pes pro svůj zdravý růst potřebuje.

Nicméně není krmivo, jako krmivo. Mnozí mohou mít citlivé zažívání, zejména pokud jde o menší plemena, a potřebují kvalitnější stravu. Jen tak nějaké obyčejné a levné granule nesnesou a mohou mít po nich zažívací problémy i jiné zdravotní potíže. Vše, co krmivo pro psy obsahuje, totiž ovlivňuje vitalitu, zdraví a délku psího života. Pokud chcete svému zvířecímu miláčkovi dopřát do nejlepší, vsaďte na superprémiové krmivo.

Co je superprémiové krmivo?

Když budete krmit vašeho psa superprémiovým krmivem, máte jistotu, že dostává to nejkvalitnější, co potřebuje. Zároveň se zvyšuje i pravděpodobnost dlouhověkosti. V podstatě jej nedokážeme nahradit ničím jiným. Nachází se v něm jen kvalitní suroviny, s tím, že ve složení se na prvém místě nachází maso, případně masová moučka určitého původu, kupříkladu kuřecí. Pokud dáváte pejskovi kvalitní granule, nepotřebuje už další doplňky stravy.

Proč je dobré krmit superprémiovými krmivy?

Ač jsou superprémiová krmiva pro štěňata i dospělé psy dražší a levná krmiva jsou obvykle méně nákladná, vždy to nemusí být výhodná koupě, jak se na první pohled může zdát. Levné produkty totiž neposkytují optimální živiny. Kdežto špičková krmiva dávají smysl, jak po stránce výživové, protože obsahují kvalitní složky, tak z ekonomického pohledu. Důvody jsou jasné, jedná se o:

  • 100 % kompletní a vyváženou stravu,
  • poskytují vysokou hustotu živin i energie, již v menších krmných dávkách,
  • krmivo, které má stabilní skladu složek.

Kvalitní složení superprémiového krmiva Topstein

Podívali jsme se kupříkladu na superprémiové krmivo pro psy Topstein.  Vyznačuje se vysokým podílem živočišných bílkovin. Při výrobě se drží jednoduché zásady. Živočišná složka musí vždy převažovat nad rostlinnou, s tím, že pro zdravou a vyváženou stravu je zapotřebí i rostlinných sacharidů. Ingredience jsou pečlivě vybírány tak, aby byly dobře stravitelné a snadno je pes přijímal. Každý pes je v prvé řadě masožravec, takže tyto superprémiové granule pro psy nebo konzervy obsahují hlavně živočišné složky, jako jsou ryby, sádlo, telecí, kozí, králičí, koňské, krůtí, ovčí, kuřecí, dokonce bizoní nebo klokaní maso. Dále pak kukuřici, sladké brambory, mrkev, hrášek a brusinky.

10405494_243475475852988_3477721623416972506_n

Výhodou je i široký výběr krmiva Topstein, jež je rozděleno do řad pro štěňata, mladé psi, dospělé psi s normální aktivitou, dospělé aktivní psi i starší psi. Nechybí ani superprémiová krmiva pro psy s nadváhou a nízkou aktivitou.

Je superprémiové krmivo nákladnější?

Můžete si určitě myslet, že za superprémiové granule či další produkty utratíte balík peněz. Z počátku může být investice do takového krmiva z hlediska ceny za balení větší. Jelikož však obsahuje vysokou hustotu živin, váš pejsek bude potřebovat mnohem menší dávku, než v případě levných granulí. Když si spočítáte cenu denní krmné dávky, zjistíte, že vás prvotřídní krmivo vyjde téměř na stejnou částku, jako to nekvalitní a levné. Dokonce i na výrazně méně, když k tomu připočítáme dlouhý účet od veterináře, pokud krmíte krmivem levným a pejsek začne mít zdravotní problémy.