Příprava na Velikonoce ve 3 krocích

bouquet-677939_1280Venkovní teploty nám sice blížící se Velikonoce moc nepřipomínají, ale pohlédneme-li na záhony kvetoucích narcisek, sněženek či krokusů, příchod jara nezapřou. Jestliže jste po zimě unavení, zkřehlí a chybí vám chuť těšit se na jarní svátky, inspirujte se našimi tipy.

1. Ohřejte se

Teplé paprsky sice úplně nenahradí, ale pořádně prohřát tělo dokáže skvěle. Řeč je o sauně. Ať už ji máte doma nebo navštívíte wellness zařízení ve vašem okolí, její návštěva vám určitě prospěje.

Stačí čtvrt hodinky a vaše svaly a klouby si odpočinou, z těla se vyplaví škodlivé látky, vyčistíte si hlavu, přijdete na jiné myšlenky, zbavíte se stresu. Saunování má pozitivní vliv také na činnost srdce a dýchací cesty. Zahřejte se v sauně, potěšíte tím vaše tělo i duši, a zároveň naberete sílu na důkladný jarní úklid.

women-936549_1280

2. Ukliďte si

Každý prostor potřebuje jednou za čas pořádně uklidit. A jaro je k tomu přímo ideálním obdobím. V rozích vymeťte pavučiny, z oken smyjte zimní prach, skříně vytřete a vyměňte zimní oblečení za jarní.

Větší pozornost si zaslouží nejenom kuchyňská linka, příborník v jídelně či knihovna v obývacím pokoji, ale i dominanta ložnice – postel.

  • Sejměte z matrace potah a vyperte ho. Pokud to výrobce neumožňuje, zaneste ho do nejbližší čistírny. (Ideální je, pokud máte potah dělitelný na dvě poloviny – jednu dáte do pračky a než uschne, na druhé půlce můžete zatím spát.)
  • To stejné platí i pro polštáře a přikrývky. Jestliže jsou vyrobeny z pratelných materiálů, naplňte jimi vaši pračku. Jen nezapomeňte, že musí pořádně proschnout, jinak hrozí vznik plísně a množení nežádoucích bakterií.
  • Pokud bude venku svítit sluníčko, zaneste matraci na balkon, a vyvětrejte ji.
  • Matraci vizuálně zkontrolujte, zda není proležená nebo fyzicky poškozená. Jestliže ano, poohlédněte se raději po jiné. S výběrem vám pomůže interaktivní konfigurátor Dr. Sleep.
  • Vlhkým hadříkem otřete rošt pod matrací a rám postele.
  • Pod postelí vysajte, případně vytřete.

Postel sice neuklidíte během pár minut, ale odměnou za vynaložené úsilí i čas vám jistě bude blažený pocit z čisté postele a voňavé čerstvé povlečení.

woman doing housework

3. Ozdobte si domov a radujte se

Čistá domácnost si zaslouží ozdobit. Vyžeňte zimní šeď a prosvětlete svůj interiér. Pozvěte svěží zelenou, žlutou, oranžovou nebo bílou barvu. Přidáte-li k tomu decentní velikonoční dekoraci, nejlépe z přírodních materiálů, budete se cítit dobře. Připravte se na jarní svátky včas, vytvořte si doma příjemnou atmosféru. Radost z prvních jarních paprsků pak přijde úplně sama.