Potřebujete novou peněženku? Našli jsme za vás trendové kousky

Peněženka je nepostradatelným doplňkem každého z nás a v ruce ji držíme i několikrát za den. Kromě peněž v hotovosti a platebních karet zde máme uchovány další cenné věci, kterými jsou především doklady, dále pak různé věrnostní kartičky, vizitky apod. U některých by se zde našli například i záchranné prostředky, jako jsou tabletky, kousek náplasti, gumička či sponka do vlasů. Z tohoto pohledu je patrné, že peněženka by měla být v prvé řadě praktická, šikovně prostorná, nikoliv však příliš velká a objemná.

Dalším faktem je její estetická stránka. Stejně jako kabelky, jsou dámské peněženky oblíbeným dámským doplňkem, u něhož si necháváme záležet na vzhledu. Když ji při placení vytáhnete a ona je ošuntělá, otrhaná, poškrábaná či dokonce v listovém podání, nejspíš moc velký dojem neuděláte. Máte-li peněženku staršího data, už se vám na určitých místech trhá, seká se zip a podobně, jednoduše ji vyměňte.

Jak vybrat správnou peněženku?

Výběr peněženky se může zdát jako lehký úkol, opak je pravdou. Z obrovské nabídky modelů si musíte vybrat takovou, která k vám bude sedět stylem a vyhovovat praktičností. Při nákupu vhodné varianty je nutné zohlednit několik parametrů:

  1. Velikost – v jaké kabelce budete nejčastěji peněženku nosit? Vejde se vám do ní? Do velké ano, ale co když nosíte i menší kousky?!
  2. Množství přihrádek – bude jich dostatek? Proberte si doklady a veškeré kartičky. Bude na ně v peněžence dostatek místa?
  3. Tvar – jaký vám bude vyhovovat? Obvykle jsou k dostání polodlouhé obdélníkové a menší čtvercové provedení.
  4. Barva – máte svou oblíbenou? Bude vám ladit s ostatními doplňky?
  5. Materiál – je důležitý z pohledu životnosti. Nejvyhledávanější a nejkvalitnější jsou krásné dámské kožené peněženky, které jsou odolné a dlouho vydrží.
  6. Zavírání – na zip, na klopu, přezkou s pevným drukem, apod. Každému bude vyhovovat něco jiného.

Top modely letošního roku

Jelikož není vůbec jednoduché pořídit peněženku dle svých preferencí a projít širokou nabídku, jakou trh nabízí, rádi bychom vám ušetřili čas. Vybrali jsme nejoblíbenější a nejtrendovější modely, jež zaujmou dokonalým zpracováním, atraktivním vzhledem i praktickým použitím.

Dáváte-li přednost elegantním věcem, pak vás jistě okouzlí černá peněženka značky Loren ozvláštněná krystaly. Je vyrobena z pravé kůže a jedná se o exklusivní model, který lze klidně využít i jako malé psaníčko, třebas na ples či jinou významnou událost.

Druhý model lze vynosit ke stejným účelům, jako v případě první varianty. Tato luxusní peněženka z umělé kůže s lesklými korálky se stane dokonalým doplňkem k elegantním outfitům. Tvar, provedení a design jsou velmi originální.

Červená prostorná peněženka skloubí funkčnost i design. Obsahuje velké množství přihrádek, takže zde uložíte vše potřebné, zároveň je vzhledově velmi atraktivní. Může za to zářivá barva i lehce leský povrch. Tuto peněženku si zaručeně oblíbíte.

Velmi pěkná cukrově růžová barevná peněženka se vzorem kočiček je opravdu okouzlující. Na první pohled působí trochu „dětsky“, nicméně vám vždy zvedne náladu a navíc dokonale ozdobí každý outfit. Tato volnočasová varianta vždy zaujme.

Pokud jste sportovní tip a máte ráda rafinovanou jednoduchost, tato peněženka značky Always Wild by se vám mohla velmi líbit. Je vysoce kvalitní, protože je vyrobená z pravé kůže modré barvy a není příliš objemná.

Pro všechny milovnice módy je jako stvořený tento model. Dámská peněženka z pravé kůže s krásným obrázkem z kolekce Graffiti od značky Golunski je opravdu trendovým kouskem. Motiv botiček je originální a vtipný.

Chcete více tipů? Není nic jednoduššího, než se překliknout na stránky penezenky-ahal.cz, kde najdete moderní a stylové peněženky různých provedení a designů.