Péči o pleť a pokožku v zimě nezanedbávejte!

pleťRáno mrazík, odpoledne sluníčko, mezitím větrno – podmínky, které nepatří mezi nejlepší společníky naší pleti a pokožky. Pokožka si musí pomalu zvykat na stále studenější období. Víte, jak o ni pečovat?

Pokožka se v zimě musí vyrovnávat s vyšší vlhkostí vzduchu, menším množstvím slunečního záření, mění se i skladba našeho jídelníčku. Oslabená je tím i tzv. ochranná kožní bariéra. Ta se nachází v nejsvrchnější části pokožky, její funkcí je zabránit vstupu škodlivin přes pokožku do organismu a udržovat v pokožce hydrataci. Pokud je vaše pokožka suchá nebo popraskaná, je to znamení, že bariérová funkce pokožky je narušená, což může způsobit řadu kožních potíží, dehydrataci a „šupinkování“ pokožky.

A jak tedy pečovat o pokožku?

Při výběru pleťové kosmetiky se vyhýbejte výrobkům s obsahem alkoholu, který vytahuje vlhkost z pokožky. Naopak vyberte krém s obsahem glycerinu, jojobového nebo mandlového oleje a vitaminu E. Pokud však začne teplota klesat k bodu mrazu, zvolte výživový krém na mastnější bázi.

Nejen pleť, ale i ruce

Chladné počasí je častou příčinou vysušené nebo podrážděné pokožky rukou. Abyste se vyhnuli nepříjemnostem v podobě suchých šupinek nebo dokonce ekzémů a vyrážky, poskytněte rukám pravidelné nakrémování. Pokud cítíte, že je pokožka vašich rukou vysušená, můžete promastit olivovým, kokosovým nebo arganovým olejem. Jen za 25 Kč pořídíte třeba AVIRIL krém na ruce bylinný s vitamíny s obsahem vitaminu E a D (panthenolu), který se v praktické tubě vejde do každé kabelky.

Tip 1:Už teď se hodí rukavice

Už teď vytáhněte ze skříně rukavice, ochrání vaše ruce před chladem a v dopravních prostředcích i před různými viry a bakteriemi. Mějte po ruce vždy krém v praktickém balení, abyste mohli několikrát během dne ruce krémem ošetřit.

Tip 2: Horkou vanu s mírou

Je to tak příjemné se prohřát v horké vaně… Ale pozor! Horká voda způsobí otevření póru a pokožka je pak velmi citlivá na chladné počasí. Buďte tedy s teplotou lázně umírnění.