Obliba dovolené v Turecku stále stoupá

Alanya, zdroj: NewTravel.cz

Již v této době řada lidí pomalu uvažuje, kde letos strávit dovolenou. Chorvatsko, které patří mezi nejoblíbenější destinace českých turistů, je už docela okoukané, proto je čas zamířit i do jiných zemí, těch více vzdálenějších, ale dostupných. Co takhle Turecko? V posledních letech prodej zájezdů do Turecka výrazně vrostl. Turisté si tuto zemi vybírají zejména kvůli přijatelným cenám, exotice, nádherným plážím, zajímavé kultuře, početným možnostech k nákupu a vysoké kvalitě služeb. Dovolená v Turecku bude jistě pro každého zážitkem a skvělým prostředkem, jak se odreagovat. Láká i vás návštěva Turecka?

Turecko je evropská země

Turecko nabízí svět, který spojuje ten moderní evropský s arabským. Leží na pomezí dvou kontinentů, přičemž je mentalita místních lidí a služby v hotelích na evropské úrovni. Ač si my můžeme myslet, že je tomu naopak. Není však sporu o tom, že se Turci považují za evropany. Západní města a přímořská letoviska jsou čistá, uklizená, bohatá a chudoba se zde hledá docela obtížně. Turecko je zemí, kterou stojí za to navštívit. Je k turistům vlídné a dokáže se o ně perfektně postarat.

Kterou destinaci v Turecku vybrat?

Nejvíce turistů míří na Tureckou riviéru. Mezi nejnavštěvovanější detinace patří pás mezi městy Antalya a Alanya. Na jihozápadě se pak nachází Egejská riviéra, která se snaží Turecké riviéře přiblížit. Turecko omývají tři moře. Na severu Černé moře, na západě Egejské a jihu Středozemní. Ať už vyrazíte do jakéhokoli letoviska, čekají na vás nádherné pláže a čistým a teplým mořem. Středozemní a Egejské je teplejší, přece jen se nacházejí jižnější, než-li moře Černé. Zájezdy Turecko jsou orientovány do různých částí země. Mezi osvědčená a zavedená letoviska se řadí Alanya, Antalya, Belek, Kemer, Side, jež jsou součástí Turecké riviéry. Pokud budete chtít vyrazit na riviéru Egejskou, pak mezi známější letoviska patří Marmaris nebo Bodrum.

Co vám Turecko může nabídnout?

Jak už bylo řečeno, v Turecko je poměrně lacino. Pokud využijete ještě last minute Turecko, tedy dovolenou na poslední chvíli, můžete ušetřit i na samotném zájezdu. Dovolená tedy nemusí být drahá a zároveň ani v Turecku moc utratíte. Cenově je Turecko srovnatelné s Bulharskem. Můžete si zde dovolit mnohem více, než-li v jiných zemích. Na druhou stranu, nákupní možnosti jsou natolik široké, že si zejména ženy přijdou na své a budou v sedmém nebi. Takže je třeba počítat s tím, že pro vás budou místní věci a oblečení velkým lákadlem a budete si toho chtít přivézt ve větším množství. Když je to tak levné, tak proč toho nevyužít, že? Turecko je bohaté na památky a ten, kdo miluje starověké Řecko nebo archeologii, bude nadšený. Nesmíme opomenout ani na krajinu s dávkou exotiky.

Ubytování v hotelích

Dovolená Turecko je ideálním cílem pro pohodovou dovolenou u moře pro všechny věkové kategorie. Nachází se zde mnoho luxusních hotelů, jež nabízejí all inclusive, což čeští turisté momentálně vyhledávají. Rozsah stravy a doplňkových služeb v rámci all inclusive se však v jednotlivých destinacích i hotelích liší. Proto doporučujeme, abyste se předem s obsahem all inclusive seznámili. All inclusive hotely jsou jasnou volbou pro všechny, co si chtějí dovolenou v Turecku maximálně využít.