Nováčková a Solaříková pokřtily knihu o krabičkové dietě

V poslední době můžete z mnoha stran slýchat pojem „krabičková dieta“. Některé z vás ji již možná vyzkoušely, další uvažují, že ji zkusí. Smyslem krabičkové diety je jíst nutričně vyváženou stravu zahrnující pět porcí denně a to pravidelně. Jednotlivé chody – snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře musí být sestaveny tak, aby obsahovaly vyvážený počet všech potřebných látek, které tělo potřebuje. Vše samozřejmě s ohledem na zdravou výživu.

Nová kniha o krabičkové dietě

Dne 12. listopadu proběhl v pražském Golem Clubu křest knihy s názvem Vaše krabičková dieta – Připravte si doma sami. Kniha vznikla na podnět odborníků ze serveru Dietavkrabicce.cz. V knize najdete 150 odborně sestavených a detailně popsaných receptů na jídla, která jsou právě určená pro krabičkovou dietu. Samozřejmostí jsou fotografie těchto jídel a nechybí ani zkušenosti slavných osob, kteří již krabičkovou dietu vyzkoušeli. Kniha obsahuje rovněž vysvětlení principu krabičkové diety přímo od výživového specialisty Mgr. Tomáše Lavického. Knihu vydalo nakladatelství Brána.

Můžete si připravovat krabičkovou dietu doma

Krabičkovou dietou se zabývá řada firem, které poskytují servis v této oblasti. Připraví vám jídlo na den v krabičkách a přivezou vám je domů. Jenže ne každá z vás si může takovou službu dovolit. Proto pro vás může být řešením příprava krabiček doma. A co vše můžete jíst, jaké recepty si uvařit a řadu dalších rad vám může poskytnou právě kniha receptů vhodných pro krabičkovou dietu.

Krabičkovou dietu drží i celebrity

Krabičková dieta je oblíbená i mezi celebritami a dvě z nich, které mají s touto dietou osobní zkušenost se křtu knihy zúčastnily. Byly jimi vítězka soutěže Česká Miss 2011 Jitka Nováčková a herečka Patricie Soláříková, kterou můžete znát se seriálu Ulice.

Česká Miss Jitka Nováčková popsala svou zkušenost s krabičkovou dietou: „Každá modelka zkusila bezpočet diet. Většinou ale jde o diety, které jsou buď příliš drastické, nebo způsobují jo-jo efekt. Krabičková dieta je něco úplně jiného, zhubnula jsem při ní přirozeně, zdravě a bez nežádoucích následků.“


Večerem provázely sestry Nikol a Daniela Trojanová, které jsme mohli vídat na televizních obrazovkách v reality show Hotel Paradise. I ony hovořily o svých zkušenostech s krabičkovou dietou, která jim pomohla shodit přebytečná kila.