Máte strach z přepadení, znásilnění nebo útoku? Buďte připravená!

Každá žena má určitě obavy z několika situací, se kterými se v žádném případě nechce potkat. Mám teď na myslí přepadení, útok apod. a to nejhorší znásilnění. Když z těchto konfliktů vyvázne člověk živ, může děkovat Bohu, ale následky, zejména psychické si ponese celý život. Bohužel však nikdy nejsme v bezpečí, když vyjdeme z našeho domu. A jak se proti těmto útokům bránit? Jak si zachránit život a svou čest? To si probereme v dnešním článku.

Jak se bránit?

Nejčastější radou, kterou můžete slyšet, je nechodit sama za tmy, nejlépe nevycházet vůbec z domu. Ale nevycházet z domu není v podstatě reálné. A chodit neustále s někým to také ne. Útočník často zasáhne v situaci, kdy je vaše pozornost rozptýlená, třeba něco hledáte v kabelce nebo telefonujete. Buďte tedy neustále ve střehu, abyste mohla případně reagovat. Muž bude ve většině případů silnější, než vy, a pokud neovládáte nějaký bojový sport, jen stěží se mu ubráníte. Proto u sebe neustále noste obranný sprej. Maličkost, která se vám vejde do kabelky, ale může vám zachránit život.

Proč obranný sprej?

Obranné spreje jsou jedním z nejúčinnějších prostředků, které vás ochrání při napadení. Malý rozměr a jednoduchost použití umožní velice snadno útočníka pacifikovat, přičemž mu nezpůsobíte trvalé zdravotní problémy. Když budete procházet ulicí a budete mít strach, vytáhnete si pepřový sprej a dáte do ruky. V případě potřeby stačí nastříkat a prchat pryč.

Jaký sprej vybrat?

Pepřové obranné spreje se dělí na CS a OC spreje. OC spreje jsou pepřové spreje, které používáme pro obranu jak proti lidem a je možné je použít i proti zvířatům. Spreje v látkou CS obsahují výtažek z kajenského pepře. Tento pepřový sprej způsobí slzení, dušnost, pálení pokožky a dráždivý kašel. Spreje CS působí až po několika sekundách, proto sáhněte určitě po OC pepřovém spreji. Velikost sprejů se pohybuje od 15 ml do 400 ml. Pro vás doporučujeme např. Spreje HURICANE 15ml nebo PROTECT 15 ml. Mají totiž malé rozměry a jsou určeny pro ženy. Dobré je i pepřové pero, se kterým můžete psát a zároveň vám bude sloužit jako ochranný prostředek. Jestliže chcete pořídit i něco proti napadení zvířetem, obvykle psem, když třeba půjdete na procházku se svým mazlíčkem, k dostání jsou třeba pepřové spreje ANTI HUND, NATO EXTREME.

pepřový sprej
pepřové pero

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní nabídku najdete na webu www.branse.cz