Nosíte správnou podprsenku?

Myslím, že si dnes už žádná žena neumí představit chodit nahoře bez. Podprsenky jsou součástí šatníku každé ženy a máme jich hned několik. Jenže přibližně 80 % žen nosí špatnou velikost, ať už z pohledu košíčků, tak obvodu. Jenže dobře padnoucí podprsenka dokáže vytvořit divy a určitě vám zvedne i sebevědomí.

Chyby, kterých se nejčastěji dopouštíte?

Ženy, které chtějí dosáhnout push-up efektu, nejčastěji vybírají podprsenku s menším košíčkem. Domnívají se totiž, že pokud budou mít prsa v podprsence nacpaná, vytvoří to onen bujný a pevný dekolt. To je sice na první pohled viditelné a sexy žlábek mezi prsy vás jistě přesvědčí, že je tato podprsenka ta pravá, jenže je tomu právě naopak. Nošením však musíte zjistit, že vám prsa přetékají, vypadávají a lze si toho všimnout i přes tričko. Docílíte tak maximálně efektu dvojitých prsou. Další chybou je špatný obvod. Buď zvolíte podprsenku, která vás stahuje či ji máte natolik volnou, že vám prsa vypadávají zase spodní částí. To si ji pak musíte neustále potahovat, spravovat a necítíte se zrovna pohodlně. Připomínají vám tyto případy přesně vaše osobní zkušenosti s podprsenkami? Nyní tedy víte, že je třeba zjistit vaši správnou velikost.

Na řadu přichází měření

Ať už ráda nosíte push up podprsenky, soft podprsenky, podprsenky s kosticí či bez, změřte si dva rozměry, podle kterých se musíte při nákupu tohoto spodního prádla orientovat. Postačí vám běžný krejčovský metr. Je však třeba předem říci, že měření je orientační a vždy je ještě třeba přihlédnout ke stylu, střihu a košíčkům podprsenky. Od kvalitních výrobců však můžete očekávat, že se budou podprsenky shodovat s tím, co jste naměřila.

Obvod hrudníku

První údaj, který vás bude zajímat, je obvod pod prsy, nebo-li hrudníku. Metr si teda dejte těsně pod prsa a poznačte si rozměr při výdechu. Metr by měl být úplně natěsno. Dostanete velikost podprsenky, která je značena čísly – 70,75,80, 85 apod.

Rozměr přes prsa

Nyní si změřte rozměr přes prsa. Metr by měl být veden přes nejširší místo prsou, tedy přes bradavky. Metr tentokrát nemusí být úplně těsný, ale tak akorát, aby vám s prsou nesklouzl. Tak zjistíte velikost košíčků – A, B, C, D atd.
Naměřené centimetry porovnejte s tabulkou níže:
12-14 cm – košíček A
14-16 cm – košíček B
16-18 cm – košíček C
18-20 cm – košíček D
20-22 cm – košíček E
22-24 cm – košíček F
24-26 cm – košíček G

Nyní nezbývá nic jiného, než si zakoupit skvěle padnoucí podprsenku.

Zdroj fotografie: www.pradelkoprotebe.cz