Neodolatelná na plese? Jen s těmi správnými šperky!

IMG_2624Plesová sezóna je v plném proudu a není nic snazšího, než okouzlit známé i ostatní přihlížející skvostným šperkem. Avšak vybrat ideální šperk k šatům může být složitější, než se zdá. Naštěstí vám teď poradíme několik jednoduchých triků jak na to. Po strastiplném hledání těch správných šatů, bot a kabelek přichází to největší dilema. Které šperky se k vybraným šatům hodí nejlépe? Podle čeho tyto šperky vybírat? Jak je nejlépe kombinovat, aby jich nebylo ani málo ani moc?

Podle postavy

Zde platí velmi jednoduchá poučka: drobná žena = drobný šperk a silná žena = výrazný šperk. Čím drobnější, jemnější a decentnější šperk zvolíte, tím více vyniknou vaše šaty a postava. Drobné ženy by se výraznějším šperkům měly vyhýbat zejména proto, že na nich mohou působit až kýčovitě. Stejně tak kamínky na špercích by neměly být příliš výrazné. Naopak jemným šperkem skvěle podtrhnou svou přirozenou krásu. Ženy masivnější postavy by měly sáhnout po delším masivnějším šperku. Ten upoutá pozornost na sebe, a naopak jí odvrátí od vašich kil. Navíc majitelky většího poprsí mohou delším šperkem nenápadně upozornit na své bujné vnady.

ČTĚTE TAKÉ: Plesové a společenské šaty 2014: jaké budou frčet příští rok?

Podle šatů

Pamatujte si, že méně je někdy více. Pokud tedy již vlastníte bohatě zdobené šaty, dva, maximálně tři doplňky vám bohatě stačí. Pokud si i přes to nevíte rady, zaměřte se raději na jeden výrazný prvek. Dlouhé nápadné náušnice by již neměly být doplněny náhrdelníkem, ale můžete si k nim dovolit decentní prsten. Naopak bohatý náhrdelník by měl omezit velikost náušnic. Pokud se na ples chystáte ve velmi výrazných šatech, se šperky raději šetřete.

Jak vybrat náhrdelník?

Délku náhrdelníku volte především podle dekoltu. Náhrdelníky klasické délky nejlépe vypadají skoro se všemi typy výstřihů. Avšak ke koktejlkám bez ramínek se lépe hodí nákrčníky nebo obojky. Delší korále naopak vyniknou u šatů bez výstřihu.

2
modrý set – náhrdelník, náušnice a prsten ve velimi decentním stylu
3
krásný jednoduchý náhrdelník s kamínkem v zelené barvě
zajímavý stříbrný set - náhrdelník a náušnice s růžovými kamínky se hodí zejména pro drobné ženy
zajímavý stříbrný set – náhrdelník a náušnice s růžovými kamínky se hodí zejména pro drobné ženy

Ideální náušnice

Výběr náušnic přizpůsobte nejen tvaru obličeje ale také účesu! Hranaté tváři sluší delší náušnice. Pokud máte spíše kulatou tvář, rozhodně se vyhněte kruhovým tvarům všech velikostí. Výrazná ozdoba vždy více vynikne u drdolu nebo krátkého sestřihu. Ženy s bujnou hřívou si vystačí s méně nápadnými náušnicemi a naopak mohou upoutat pozornost luxusním náhrdelníkem.

výraznější náušnice s kameny ve zlato-hnědé barvě
výraznější náušnice s kameny ve zlato-hnědé barvě
kamínkové náušnice s černým podkladem - budou se vám hodit zejména k černé róbě
kamínkové náušnice s černým podkladem – budou se vám hodit zejména k černé róbě
elegantní náušnice s většími růžovými kameny - vzhledem k tvaru se na ně lze spolehnout jako na jeden výrazný šperk
elegantní náušnice s většími růžovými kameny – vzhledem k tvaru se na ně lze spolehnout jako na jeden výrazný šperk

A co vy? Chodíte ráda na plesy? Chystáte se na nějaký? Máte už vše potřebné? Nebo jste už byla? Jaké šaty a šperky jste zvolila vy?

1 thought on “Neodolatelná na plese? Jen s těmi správnými šperky!

  1. Miluju plesy a vše kolem nich! Pro letošní sezónu jsem se vybavila a nakoupila nádherné dámské lodičky a kabelku u sirory.cz

Comments are closed.