Plesové a společenské šaty 2014: jaké budou frčet příští rok?

28078V novém roce plánujete protancovat střevíce na plesích a váš diář se začíná plnit nejrůznějšími společenskými akcemi? Hned první párty může být Silvestr, který můžete oslavit v honosnějším duchu. Pak se zaručeně budete chtít blýsknout v nádherných šatech. Přinášíme vám proto hned několik tipů, v čem byste mohla okouzlit okolí a jaké šaty si eventuálně pořídit.

Ve vašem šatníku nesmí chybět společenské šaty

Pokud víte, že příští rok navštívíte několik společenských událostí, ať už plesy, oslavy narozenin, svatbu či třeba maturiťák, váš šatník byste měla obohatit alespoň o jedny šaty do společnosti, ideálně třeba koktejlky, případně šaty plesové. V dnešním článku se vás tedy pokusíme alespoň trošku navnadit, v jakých šatech byste mohla být za princeznu. Přece jen není až tolik příležitostí, kdy se jí můžete stát, takže toho každopádně využijte a na výběru si nechejte záležet.

Jaké společenské šaty jsou v kurzu?

Jestliže budete shánět šaty na ples, již tradičně jsou oblíbené dlouhé modely, u kterých vedou korzetové střihy s honosnou a vrstvenou sukní a spodničkou. Pakliže dáváte přednost méně okázalému stylu, několikátou sezónu také letí dlouhé úzké šaty antického střihu, kupříkladu na jedno rameno, s různými prostřihy či vysokými rozparky. Velkým trendem jsou rovněž šaty, které jsou hojně zdobeny kamínky, korálky, flitry a třpytkami. Vzhledem k tomu, že mnohé ženy se chtějí zejména na plese pořádně blýsknout, takto vyšperkované šaty jsou dobrou volbou. Nebojte se klidně zvolit i krátké šaty, zvláště, když se nestydíte ukázat své krásné nožky. Pokud se chystáte na nějakou akci, kde potřebujete být elegantní, nic nezkazíte klasickými černými koktejlkami, které jsou vždy symbolem elegance nebo kupříkladu šatami z krajky, která je sama o sobě velice vkusná a konzervativní. A těm z vás, kterým šaty moc nesedí, nebo se v nich necítíte dostatečně pohodlně, mohou přijít vhod i zajímavé tuniky v kombinaci s kvalitními legínami nebo společenskými kalhotami.

Jaké barvy letí?

V neposlední řadě vás jistě zajímá, jakou zvolit barvu šatů, abyste byla dostatečně IN. Příští rok budou frčet černobílé kombinace, tmavě i světle modrá, tyrkysová, červená, fialová i růžová. Z blýskavých odstínů určitě zlatá a stříbrná.

Modely šatů na společenskou akci, párty i plesy:

v černobílých šatech budete něžná
v černobílých šatech budete něžná
v červených šatech budete nepřehlédnutelná
v červených šatech budete nepřehlédnutelná
ve fialkových šatech budete přitažlivá a sexy
ve fialkových šatech budete přitažlivá a sexy
ve stříbrných šatech se budete krásně třpytit
ve stříbrných šatech se budete krásně třpytit
v tmavě modrých šatech budete tajemná
v tmavě modrých šatech budete tajemná
černé koktejlové šaty jsou klasikou, která nezklame
černé koktejlové šaty jsou klasikou, která nezklame
krajkové šaty jsou módní, sexy i elegantní
krajkové šaty jsou módní, sexy i elegantní

Zdroj fotografií: I-moda.cz