Nenechte zimu páchat škody na vašich rukách a nehtech

Teď je nejspíš schováváte do kapes a do rukavic, ale ani tak na ně nezapomínejte a nepřestávejte o ně pečovat. Chladné počasí je častou příčinou vysušené nebo podrážděné pokožky rukou. Abyste se vyhnula nepříjemnostem v podobě suchých šupinek nebo dokonce ekzémů a vyrážek, je třeba pokožce poskytnout alespoň základní péči. Vaše ruce si zaslouží pozornost po celý rok, odvděčí se vám hebkou pokožkou a krásnými nehty.

Zima a ruce

Během chladného období roku může dojít k popraskání pokožky, které nejen nevypadá esteticky, ale je i bolestivé. Stejně jako záděry jsou tato místa náchylnější k přenosu infekce. Kvůli nízké teplotě se snižuje krevní oběh, pokožce se nedostávají potřebné živiny, následně ztrácí svou přirozenou barvu a lesk, může být matná a bledá nebo naopak zarudlá a citlivá.

Bez rukavic ani ránu

Nedovolte proto, aby vaše ruce v chladných dnech zkřehly a promrzly a zařaďte do svého běžného šatníku rukavice. Při cestě v hromadných dopravních prostředcích vás navíc ochrání před různými viry a bakteriemi.

Voda pro vaše ruce

Důležité je především pokožku hydratovat. Bez vody ztrácí svou elasticitu a také rychleji stárne. Ke zvýšené dehydrataci pokožky dochází zejména při pobytu v přetopených místnostech s ústředním topením, což se nás týká prakticky všech. Nezapomínejte proto na pravidelné ošetření krémem, zvolte krémy s mastnější konzistencí, které slouží jako bariéra proti ztrátě vlhkosti – ideálně s obsahem glycerinu pro hydrataci a vitamínem A pro regeneraci pokožky.

Také nehty vyžadují pravidelnou péči

Nezapomínejte však ani na nehty, i ty potřebují dostatečnou hydrataci. S technologií hydrolaku přichází tajná zbraň manikérek – speciální lak na nehty Sililevo. V Sililevu obsažené látky vytvářejí na nehtu neviditelnou vrstvičku, která chrání nehtovou ploténku a udržuje nehet hydratovaný, obsažený křemík a síra nehet mineralizují, a tím také zpevňují.

speciální výživný lak na nehty Sililevo

Nehty mohou trpět také nedostatkem vitamínů. Které z vitamínů jsou pro ně obzvlášť důležité? Jedná se zejména o vitamíny skupiny B, zejména vitamín B7 – tzv. biotin, dále také vitamín A důležitý pro pevnost a růst nehtů. Významný antioxidant je také vitamín C, vitamín D napomáhá vstřebávání vápníku. Od žlutých nehtů vám pomůže vitamín E. Důležitý je také zinek, železo a nenasycené mastné kyseliny, které nehtům zajistí lesk.

A ještě okrasa…

Řada žen je zvyklá nehty pravidelně lakovat. Srýpaný lak na nehtech však kráse rukou moc nepřidá, přesto trvanlivost laku je možné alespoň o pár dní prodloužit. Aby vaše nehty vypadaly hezky, lak držel a hned na druhý den se nesloupal stačí, když na nalakované nehty nanesete ještě jednu vrstvičku průhledného svrchního laku, který je tvrdší, a proto zajistí trvanlivost a lesk.