Jak si vybělit zuby šetrně, levně a doma?

Řada hollywoodských hvězd, ale i těch českých, na nás z nejrůznějších médií, filmů apod. ukazují svůj precizní bělostný úsměv, nad kterým se na nám tají dech. Často žasneme a jsme v údivu, jak je možné, že jim zuby tolik září. Nikdo z nás však není dokonalý, ani známé tváře, a tomu, komu příroda bílé zoubky nenadělila, tam si lze pomoci kosmetickými procedurami. Dokonalý, čistý, rovný a bílý chrup je snem i vás? I pro vás je dokonalý úsměv dostupný!

Jak to dělají celebrity?

Celebrity obvykle navštěvují stomatologické kliniky, kde jim za horentní sumy zoubky vybělí do neuvěřitelných, často až nepřirozených odstínů. Podstupují laserové ošetření peroxidem, které je poměrně nákladné, navíc však není ani šetrné. Procedury se musí opakovat, čímž chrup trpí. Po tomto bělícím zákroku jsou pak zuby mnohem citlivější, zejména na studené a horké nápoje a pokrmy. Je sice pravdou, že toto bělení zubů je nejúčinější, ale existují i jiné způsoby, jak mít bílé zuby, aniž byste si musela sáhnout hluboko do kapsy a předešla zmíněným komplikacím na přecitlivělost zubů. Jde to i levně a šetrně!

Jak lze bělit zuby doma?

Bělení zubů doma dnes není nic neobvyklého. Na našem trhu je k dostání řada produktů, které jsou k těmto účelům určeny. Jedná se kupříkladu o bělící zubní pasty, bělící gely, pera, proužky a další. Způsobů je hned několik, takže máte z čeho vybírat. Možná jste již někdy slyšela nějaké babské rady, pomocí kterých se zoubky dají vybělit, ale raději na ně zapomeňte. Citron, soda apod. mohou vašim zubům přinést spíše více škody, než-li užitku. Takové způsoby nejsou klinicky vyzkoušené a mohou vaše zuby poškodit, poničit.

Bělící zubní pasty

Začneme klasickými zubními pasty s bělícím účinkem. Jistě jste již shlédla ne jednu reklamu na takovou zubní pastu a dospěla jste k názoru, že běžným čištěním zubů s touto pastou docílíte dokonalých výsledků. Tak tomu ale bohužel není. Tyto pasty jsou vhodné spíše jako doplněk, pokud již zuby máte vyběleny nebo máte od přírody chrup bílý. Tyto pasty pouze udržují bělost, nikoli zesvětlují. Bělící zubní pastu můžete pořídit již od 50 Kč.

bělící zubní pasta Supersmile

Bělící gely

Bělící gely se považují za velmi účinnou metodu bělení zubů. Aplikace je naprosto jednoduchá a výsledky opravdu perfektní. Do aplikátoru, nákusníku, se nanese gel, který pak přiložíte na chrup. Necháte působit zhruba 20 minut a ústa poté vypláchnete. Tuto proceduru se doporučuje opakovat, již při druhé jsou výsledky viditelné. Toto efektivní bělení vás přijde pouze na cca 1000 Kč za sadu, přičemž za tuto cenu můžete mít balení, které vydrží až na 30 bělení. Zakoupit lze bělící gely s peroxidem i bez peroxidu, které jsou samozřejmě mnohem šetrnější.

sada s bělícím gelem a nákusníky

Bělící pěny

Ty z vás, kterým nebude vyhovovat bělení pomocí nákusníku, mohou zvolit bělící pěny. Touto pěnou se zuby čistí a bělí postupně, nejedná se však o klasickou zubní pastu. Stačí aplikovat 5 minut denně, ráno a večer po dobu 3 týdnů. U této metody bělení se nemusíte bát žádných nepříjemných pocitů a citlivosti zubů. Bělící pěna je k dostání okolo 1 000 Kč.

bělící pěny

Bělící pero

Výhodou bělícího pera je to, že působí okamžitě po nanesení. Jedná se o jednoduchý a účinný způsob bělení zubů. Tento způsob bělení zubů je praktický v tom, že pero si můžete klidně vzít sebou do kabelky a použít téměř kamkoli. Bělícím perem lze vybělit nejen zuby, ale i těsné prostory mezi zuby a mezery. Cena se pohybuje okolo 700 Kč.

bělící pero

Bělící proužky

Bělící proužky obsahují účinnou látku karbamid peroxid. Aplikují se nalepením na zuby. Proužky necháte nalepeny asi půl hodiny a tento proces byste měla opakovat 2 krát denně. Cena se opět pohybuje kolem 1 000 Kč. Nevýhodou tohoto způsobu bělení může být to, že se dostatečně nevybělí mezizubní prostory.

Metody domácího bělení jsou šetrné a bezpečné. Aplikace v soukromí, pohodlí a kdykoli potřebujete je velkou výhodou. Vyzkoušejte i vy některý z produktů na bělení zubů a ve spojením s pravidelným a pečlivým čistěním chrupu se můžete i vy na svět smát bělostným a záživým úsměvem.

Zdroj fotografií: beconfident.cz