Jaké jsou výhody bělení zubů doma?

Říká se tomu americký smile – bezchybný, zářivý a bělostný úsměv. Takto se na nás směje řada celebrit z televizních obrazovek časopisů, dívky z bilboardů a lidé z televizních reklam. Často za jejich dokonalým úsměvem nestojí Matka příroda, nýbrž šikovní stomatologové, jako jsou zubaři, zubní hygienici a přinejmenším i důkladná domácí péče. Dá se říci, že značná část české populace nechodí ani na pravidelné zubní prohlídky, které by se měly absolvovat min. 2 krát ročně. O návštěvách zubních hygienistů ani nemluvě.

Úsměv a zuby jsou naší vizitkou

Moc nedáme ani samotnému čištění a péči o zuby. Ale s takovým přístupem dokonalého, zdravého a bělostného úsměvu jen stěží dosáhneme. Přitom je úsměv a zuby často tím prvním, čeho si na druhém člověku všímáme. Úsměv je mocnou zbraní, ale v případě zažloutlých zubů to až tak neplatí. Jen si sama vezměte, když vás zaujme nějaký muž a ráda byste se s ním seznámila. Jakmile však k tomu dojde a on na vás vycení zuby, které vypadají nezdravě a jsou žluté, v tu ránu na vás jistě nezapůsobí tím nejlepší dojmem. Ale v opačném případě, když vám ukáže krásné zuby a mile se zasměje, určitě vás dostane do kolen a máte chuť jej nejraději políbit. Takto to funguje, pokud chcete nějakého muže zaujmout vy. I on si všimne toho, jaké máte zuby. A nejde jen o navazování partnerských vztahů, ale vztahů obecně. Každý se dostává do kontaktu s lidmi, někdo více, někdy méně. Pamatujte, že vaše zuby jsou vaší vizitkou a mnohé o vás prozradí. Co můžete udělat pro to, aby se váš úsměv vyrovnal těm od celebrit?

Jak mít krásné zuby?

Určitě je všem jasné, že je nutné pravidelně navštěvovat zubaře, který vám váš chrup zkontroluje a případně opraví kazy, odstraní zubní kámen apod. Prostě vám dá vaše zuby do pořádku. Tento fakt nezanedbávejte, i když návštěva stomatologa není pro mnohé zrovna příjemným zážitkem. Zmíněné a podobné problémy se zuby si svépomocí doma nevyřešíte. Je však toho spousty, co pro vaše zuby doma dělat můžete. Pokud opomeneme čištění zubů kartáčkem, zubní nití či mezizubním kartáčkem ráno a večer, ideálně po každém jídle, lze si dnes doma i bělit zuby. Domácí bělení zubů není v současné době nic zvláštního a může si jej provést každá z vás. Zářivě bílý úsměv je dnes standardem krásy.

Jaké jsou výhody domácího bělení zubů?

Díky bělení zubů výrazně dosáhnete bělostnějšího odstínu vašich zubů, a to až rapidně. Pryč budou zažloutlé zuby, které nevypadají vábně. Získáte krásný, bílý úsměv, který vás zatraktivní. Vybělit zuby si můžete nechat u zubního hygienika, nicméně to je možné i doma. Následně můžete konzultovat zbarvení zubů se zubním lékařem nebo zcela bez konzultace. Představme si výhody, které domácí bělení zubů sčítají.

  • Bělení zubů doma je několikanásobně levnější oproti návštěvě odborníka.
  • Aplikace je jednoduchá.
  • Na výběr máte několik možností – bělící pasty, gely, proužky, pera (tyčinky) apod.
  • Bělení probíhá v soukromí a v pohodlí domova.
  • Můžete si zvolit čas aplikace i působení.
  • Bělit zuby si můžete libovolně jak často chcete.
  • Metody domácího bělení jsou šetrné a bezpečné.

Čím lze vybělit zuby?

Mezi výhodami byly zmíněny i způsoby, kterými si můžete své zuby vybělit. Použít lze bělící pasty, gely, pera, proužky apod. Zde záleží na vašich prioritách, který způsob vám bude vyhovovat více. Důležitá je samozřejmě kvalita daných produktů. Až si budete produkt vybírat, všímejte si referencí, můžete se poradit i se svým zubním lékařem. Někteří z nich sami prodávají produkty na domácí bělení zubů.

Bělení zubů bez peroxidu od BeconfiDent, cena: 999 Kč

Trápí vás bruxismus?

V souvislosti se zuby bychom ještě rádi zmínili problém, se kterým se mohou potýkat mnohé z vás nebo třeba vaši partneři. Jedná se o skřípání zubů, nebo-li bruxismus. V noci je skřípání zubů velice nepříjemné, nejen pro ty, co tím trpí, ale i zejména pro ty, co jej musí poslouchat. Tohoto problému se však můžete jednou provždy zbavit. Existují totiž speciální zubní dlahy, které během noci ochrání vaše zuby před skřípáním. Zajistí klidný a ničím nerušený spánek pro vás i vaše partnery.

SleepRight zubní dlaha - bruxismus od BeconfiDent, cena: 1 399 Kč

Zdroj fotografií: BeconfiDent