Nemáte na nemovitosti? Investujte do zlata

Pořídit si nemovitost vás bude stát řádově miliony korun. Investiční zlato pořídíte v tom nejmenším množství už za pár tisícikorun. Aby měla investice smysl, můžeme se bavit o nižších desetitisících až klidně statisících. Miliony k tomu ale nepotřebujete a své finance před znehodnocením stejně ochráníte. Jaké další výhody oproti jiným investičním příležitostem investiční zlato má?

Investování do zlata je velmi flexibilní

Se zlatým slitkem či zlatou mincí v ruce máte velké množství možností. Můžete je zavřít doma do trezoru a radovat se z toho, že ač inflace peníze znehodnocuje, vy v nich díky zlatu jejich hodnotu udržíte. Nebo je, v případě, že cena zlata příhodně vyroste, prodáte. Případně, kdykoliv budete potřebovat hotovost, prodáte je téměř kdekoliv. Investiční zlato se totiž pyšní vysokou likviditou. Protože držíte slitky a mince s certifikátem, dokládající jejich původ a ryzost, kdekoliv na světě vám je vykoupí. Jedním z takových míst v České republice je například Obecní dům v Praze.

Investiční zlato vždy bude mít váhu

Za všech okolností, bez ohledu na politickou a ekonomickou situaci si zlato udrží určitou hodnotu. Cena slitků a mincí se sice odvíjí od ceny zlata a působení nabídky a poptávky na trhu, jistotu ale máte v tom, že případný propad nikdy nebude extrémně výrazný. Zlato si vždy nějakou hodnotu udrží, proto platí za jednu z bezpečnějších investic.

Skvělý uchovatel hodnoty

Na nemovitostech sice můžete pěkně vydělat, když však potřebujete přeměnit investici zpět v hotovost, není to vůbec rychlý proces. Ani likvidita různých spoření a fondů není tak vysoká. U kryptoměn je tomu naopak, tam se zase nemůžete těšit takové stabilitě. Od zlata sice nemůžete očekávat žádné přehnané výnosy, jako ochrana proti znehodnocení však funguje velmi spolehlivě a bezpečně.