Nedaleké a přitom přenádherné slovenské Tatry

Ještě jste stále nevyrazili na svou letošní dovolenou, na které byste si pořádně odpočinuli a zároveň prožili spoustu zážitků? Každému se pod pojmem dovolená vybaví pobyt u moře, sluníčko, teplo, dlouhé pláže apod. Jenže, co když jsou zrovna vaše představy o ideální dovolené jiné? Milujete naopak čistou přírodu, hory, lesy, řeky? Nemusíte jezdit vůbec daleko. Stačí zavítat k našich nejbližším sousedům na Slovensko.

Slovenské Tatry

Součástí Slovenska jsou okouzlující pohoří Tatry, které se nachází v severní části u polských hranic. Navštívit můžete Vysoké i Nízké Tatry, které nabízí nedotčenou přírodu. V Tatrách toho můžete obdivovat mnoho, ať už to jsou doliny, jezera ledovcového původu, vodopády, horské stezky, jeskyně apod. Jsou zde ideální podmínky pro vysokohorskou turistiku, horolezectví, cyklistiku v létě, v zimě zase na lyžování. Je možné zde vyrazit na rafting, pokud rádi sjíždíte divoké řeky a rozhodně není nouze o zábavu. Tatry vám dopřejí rovněž příjemný relax v podobě wellness hotelů a mnozí je navštěvují kvůli léčbě dýchacích cest. Ubytování Tatry nabízí v té nejvyšší kvalitě a komfortu. Prošlo totiž výrazným vývojem kupředu a pro turisty se zde najde mnoho možností. K dispozici jsou horské chaty, penziony, přírodní kempy i luxusní hotely.

Pro koho je dovolená v Tatrách vhodná?

Tatry jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, ať už pro mladé páry, rodiny s děti, tak seniory. Každý si zde přijde na své. Jestliže jste mladý pár a chcete strávit spolu svou první dovolenou, budete si zde připadat jako na rande. Nebude chybět vzrušení, adrenalin, ani příjemné mrazení po celém těle. Záleží na vás, jak si svůj volný čas naplánujete. I dětem se zde bude líbit, protože můžete navštívit některý z aquaparků, ve kterém se jistě vyřádí. Tatry rádi navštěvují i senioři, protože jsou zde vynikají podmínky pro rekreaci v tom pravém slova smyslu. Vzpomeňte si na všem známý film Anděl na horách. Ti nejlepší pracanti mohli za odměnu strávit výběrovou rekreaci v Tatranské Lomnici.

Představte si, jak budete obdivovat krásy tohoto turisticky oblíbeného a hojně navštěvovaného místa. Přes den je prostor pro volnočasové aktivity ve sportovních duchu. Večer můžete krásně usednou na terasu jednoho z horských hotelů a pohodové chvilky vám zpříjemní třeba káva Lavazza. Nechte se oddávat relaxu a klidu spolu s pestrými možnostmi pro zábavu. A nemusíte přitom jezdit vůbec daleko, pouze pár kilometrů za hranice., kde nemusíte řešit žádné jazykové ani kulturní bariéry.

Zdroj fotografie: www.kiskatravel.sk, Penzion Ždiar