Doporučujeme Chorvatsko!

Léto se chýlí ke svému konci a vy začínáte mít smutný pocit, že dny prozářené pohodou a sluncem jsou definitivně za vámi? Dost možná, že jste vinou pracovních povinností doteď neměla šanci realizovat svoji dovolenou a načerpat tak nové síly. A třeba prostě jen hledáte zahraniční destinaci, která uspokojí všechny vaše nároky na dokonalou relaxaci. Mnohé z nás si chtějí užít opalování na pláži a v podvečer nákupy v přímořských obchůdcích a buticích. Tuto vášeň ovšem s námi zřídkakdy sdílejí naši partneři, že? A také děti se obvykle v podobných kratochvílích nevyžívají. Jak tedy spojit příjemné s užitečným a zažít pravou dovolenou snů pro celou rodinu? Dovolená v Chorvatsku bude pro vás trefou do černého.

Právě zde naleznete ideální podmínky pro odpočinek a maximální regeneraci duše i těla. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že propagační materiály nijak nepřehánějí, když popisují azurové moře, odlehlé plážičky přímo svádějící k intimitám či majestátní pohoří.

Na naší letošní dovolené měl manžel dostatek možností aktivně se věnovat poznávání nedotčené přírody a došlo i na jeho velký koníček, kterým je historie. Chorvatsko je zemí s tisíciletou bohatou kulturní a historickou tradicí, takže skutečně bylo co obdivovat.

K dovolené u moře v mém pojetí neodmyslitelně patří i návštěvy místních restaurací a vináren. Miluji tradiční lokální pochoutky a vždy ochotně využívám šance ochutnat jedinečné chorvatské červené víno. Většina z nás má obavy z toho, že se dovolená stane zkázou pro naše předsevzetí vypracovat si v létě krásnou postavu. Zjistila jsem ale, že pro chorvatské restauratéry není žádným problémem přizpůsobit se ochotně přáním hosta. Ať už patří k vašim stravovacím preferencím dělená strava, nebo dáváte přednost jinému stylu, můžete očekávat menu přesně podle svých představ.