Balíte na dovolenou? Víme, na co byste neměla zapomenout

Den před dovolenou jistě zažíváte stres. Nejen, aby vše dopadlo dobře a dovolená se vydařila, ale také ať nic nezapomenete zabalit. Určitě to znáte! Stojíte nad otevřeným kufrem a přemýšlíte, co vše vzít sebou? Nemám toho málo? Přihodíte tedy ještě jedny kalhoty a vlastní hrníček? Nebo řešíte naopak úplně jinou situaci a klečíte nad přeplněním kufrem a marně se jej snažíte zavřít. Zabalit vše potřebné totiž vůbec není jednoduché. Zejména, pokud chcete být na dovolené krásné a v pohodlí. Nic se však nemá přehánět! Proto vám přinášíme pár rad, co si sebou zabalit, abyste nemusela během dovolené neustále lítat po obchodech a shánět to, co jste doma zapomněla.

Co si vzít na dovolenou u moře?

Věci, které budete při pobytu potřebovat se odvíjí od toho, na jakou dovolenou se chystáte. Jelikož  však bereme v potaz, že klasickou a dnes už tradiční dovolenou Čechů je ta u moře, zaměříme se právě na tuto. Zde předpokládáme, že by mělo víceméně panovat pěkné a teplé počasí a tudíž nebude potřeba použít zimní bundu. Začnete tedy do své tašky a kufru skládat následující. Základ tvoří oblečení, kosmetika a hygienické potřeby, cestovní pas, peníze, mobilní telefon, léky případně elektronika.

Jaké oblečení zabalit?

Oblečení vám zabere převážnou část zavazadla. Právě u něj máme tendenci často přehánět a nabalíme tolik, že vše ani nestačíme vynosit. Berte v potaz, že budete během dne nosit zejména plavky. Stačí šortky, letní šaty, sukýnku, pár tílek, halenku či jiný top, ale také kalhoty, svetr nebo mikinu, v případě, že by bylo chladněji. Vyberte takové oblečení, které se dá krásně zkombinovat a vždy budete vypadat jinak. Dbejte rovněž na obutí. Určitě nesmí chybět žabky či sandálky. Nezapoměnte také na sportovní tenisky, třeba značky Puma, které vám poskytnou pohodlí během dlouhého chození. Dále zabalte spodní prádlo, pyžamo, ponožky, plavky, případně nějaké doplňky.

Co z kosmetiky?

Zde je pravidlo jasné, vezměte si vše, co denně používáte, např. kartáček na zuby, pastu, šampon, sprchový gel, tělové mléko, mléko na opalování a po opalování, hřeben, gumičky a sponky do vlasů, manikúru, holící strojek, parfém, šminky, vatové tampony, odličovací přípravky, papírové kapesníky a toaletní papír.

A důležité?

Mezi důležité věci, na které nesmíte zapomenout je pas, kartička pojišťovny, cestovní smlouvu, potřebné léky včetně antikoncepce, náplasti, peníze v cizí měně. Určitě se vám bude hodit průpiska, fotoaparát, mobilní telefon, nabíječka na mobil. Jestliže si nejste jistí, co vše je potřebné do dané země vzít, zavolejte nebo se osobně zastavte do cestovní kanceláře, kde jste si zájezd objednali a poptejte se. Každá země je jiná a je nejlepší se informovat. Raději být připraven na vše, než-li zaskočen!

Zdroj fotografie: www.sxc.hu