Jak si užít dovolenou s dětmi?

Chystáte se na svou první dovolenou s dětmi a máte obavy, jak to zvládnete? Vaše představy se ubírají směrem, který vyžaduje ustavičné honění se za dětmi, křik, pláč, vzpurování, zlobení a k tomu manžel, kterého takové chování nikterak nerozhodí? Máte strach, že se z dovolené vrátíte ještě víc vyčerpaná, než když jste odjížděli? A to vše i v případě, že máte děti hodné a pohodové? Vaše obavy nejsou na místě. Pokud si rodinnou dovolenou naplánujete a vyberete tu správnou lokalitu, můžete prožít klidných pár dní. Přinášíme vám pár dobrých rad, jak se vrátit spokojení, opálení, nabíti energií a s dětmi, kteří si dovolenou užijí.

Vybírejte s předstihem ten správný typ dovolené

Prvním krokem pro klidnou dovolenou je volba správného typu zájezdu. Neočekávejte, že vaše děti budou deset dní klidně ležet u moře. Nevybírejte horskou chatu, kde si musíte pitnou vodu přivézt v PET láhvích a vodu na koupání budete muset pracně čerpat ze studny. Nespoléhejte se ani na last minute Chorvatsko, Řecko, Turecko, Egypt a podobně. Respektivě, last minute není vyloučený, ale předem si vyberte lokalitu. Ideální je pobytový zájezd s výlety včetně zajištěné stravy.

Informujte se

Při výběru ubytování si zjistěte, co nejvíce informací o vybavenosti a poskytovaných službách. Klidně navštivte i neoficiální zdroje, recenze od turistů či diskuzní fóra. Dozvíte se jistě zajímavé informace, které vám oficiální webové stránky či cestovní kanceláře nesdělí.

Délka cesty

Dle věku dětí volte délku cesty. Pro děti je náročné cestovat celý den v autě či půlku dne v letadle. Volte spíše lokality, kde jste za pár hodin. Pokud přece jen toužíte jet do vzdálenější destinace, připravte dětem hry na cestu a pořiďte si praktické nafukovací polštářky, které poskytnou dostatek pohodlí.

Dopřejte dětem zábavu

Pro děti je důležitá zábava. Když se budou nudit, pravděpodobně budou prudit. Nezapomeňte přibalit hračky pro děti, třeba společenské hry, nafukovací hračky do vody, bloky, pastelky, knížky, cokoli, co jim může zpestřit pobyt. Ideální je volit i ubytování, kde je k dispozici bazén se skluzavkami, dětské hřiště, nejrůznější aktivity a atrakce pro děti. Fajn jsou také animační programy přes den či dětské diskotéky večer, kdy můžete odevzdat děti animátorům. Vy si odpočinete a děti se užijí spoustu zábavy.

Zdroj fotografie: www.ubytovanivchorvatsku.cz