Domeček pro panenky – sen každé holčičky

Všechny si moc dobře pamatujeme doby, kdy jsme byly malé a hrály si s panenkami. Mým snem byl vždy domeček pro panenky, který se tehdy bohužel sehnat nedal. Kdo měl šikovného tatínka nebo dědečka, který byl schopen vyrobit domeček ze dřeva, měl velké štěstí. Já jsem si vystačila sama a vytvořila si domeček z krabic, mnohdy posloužily také skříňky, ale nebylo to samozřejmě úplně ono. Dnes už mají holčičky to štěstí, že lze bez jakýchkoliv problémů zakoupit nádherné domečky pro panenky s kompletním vybavením.

Okénko do minulosti

První domečky pro panenky byly objeveny již ve Starém Egyptě v egyptských hrobkách a to zhruba 5000 let zpět. V Evropě si tuto hračku nechal zhotovit bavorský vévoda Albert V., a to až v 16. století. Tehdy měly domečky pro panenky pouze královské rodiny, neboť byly vyráběny na zakázku a byly velice drahé. Později, zhruba kolem 17. století se již výroba dostává do dílen a mohou si je dovolit i bohaté měšťanské rodiny. Až ve 20. století se domečky pro panenky začaly vyrábět v továrnách, byly levnější, dostupnější a v té době se staly snem mnoha holčiček.

Důvod pro nákup domečku pro panenky

Jestliže máte holčičku a domeček pro panenky ještě nemá, rozhodně ji jej pořiďte. Domečky pro panenky jsou totiž nejen skvělou hračkou, ale zmenšeninou skutečného domu a má výchovnou funkci. Děvčátko si tak může představit, co vše obnáší starost o domácnost a učí se nejrůznější domácí práce, od vaření, stolování, úklidu apod. Domečky pro panenky jsou vhodné pro děti od 3 let a každé holčičky se rozzáří oči při pohledu na něj. Bezkonkurenčně bude tou nejlepší hračkou.

Jaký domeček pro panenky koupit?

Až budete pořizovat domeček pro panenky, máte na výběr několik variant. Co se týče materiálu, zde máte dvě možnosti. Můžete se rozhodnout pro plast nebo dřevo. Dále je možné zakoupit domeček pro panenky Barbie, či pro jiné panenky. U některých domečků jsou panenky součástí hračky. Různá je samozřejmě i velikost, takže zde se soustřeďte na to, zda se domeček vejde do pokojíčku vaší dcerky. Určitě se více vyplatí nákup domečku s veškerým vybavením. Pokud však máte náročnější požadavky a vaše holčička si chce vybavit domeček sama, je možné zakoupit postupně vybavení zvlášť. I zcela prázdné domečky jsou k dostání. Protože si bude s domečkem hrát vaše dítě, je v každém případě důležitá kvalita a bezpečnost domečku.

Zdroj fotografie: www.hawaj.cz